Letni Ogródek Kulturalny RIK. Dokument o rodzinie Beksińskich

2022-08-17 14:01 M.S
Letni Ogródek Kulturalny RIK. Dokument o rodzinie Beksińskich
Autor: Pixabay

Absolutna filmowa perełka czeka na kinomaniaków w Letnim Ogródku Kultury. Tym razem dobrzy ludzie z RIK-u stawiają na dokument i to nie byle jaki, bo plenerowy ekran obok budynku Estrady Rzeszowskiej wyświetli film „Z wnętrza”. To wyjątkowy biały kruk stworzony w większości przez Zdzisława Beksińskiego.

Film składa się z materiałów wideo zarejestrowanych przez samego Beksińskiego, za niektóre fragmenty odpowiadają także żona i syn artysty. Ten unikatowy intymny dziennik, powstały z około 300 godzin nagrań, jest zarazem kroniką przemian w Polsce, upadku komunizmu i pierwszych lat demokracji. Malarz dopuszcza nas do sekretów swoich bliskich, procesu twórczego i do samego siebie – informują organizatorzy.

Darmowy wstęp

Z każdą kolejną minutą filmu, oprócz nowych smaczków dotyczących dzieł artysty, będziecie odkrywać kolejne tajemnice skrywane przez rodzinę Beksińskich. Co ciekawe, fragmenty tego filmu mogliście obejrzeć oglądając film „Ostatnia Rodzina” według scenariusza Roberta Bolesty opartego na losach Zdzisława, Tomasza i Zofii Beksińskich, z Andrzejem Sewerynem, Dawidem Ogrodnikiem i Aleksandrą Konieczną w rolach głównych.Teraz macie szansę zobaczyć to dzieło w całości. Start w ten piątek o 21:00. Na film wejdziecie za darmo.