Luzowanie obostrzeń w Rzeszowie. Już niebawem ruszą ogródki piwne na Rynku!

2021-04-28 14:28 af A.I
RZESZÓW: Wiemy kiedy ogródki restauracyjne pojawią się na płycie Rynku!
Autor: pixabay

Luzowanie obostrzeń pozwoli na otwarcie ogródków piwnych na rzeszowskim Rynku już niebawem! To dobra wiadomość dla mieszkańców Rzeszowa, bo ogródki restauracyjne na płytę Rynku powrócą 15 maja. Swoje parasolki i krzesła rozłoży tam 33 właścicieli lokali gastronomicznych. Bo przypomnijmy, przetarg na wydzierżawienie miejsca pod parasolki przeprowadzono jeszcze w marcu. Mimo to, restauratorzy do tej pory nie płacili za ogródki, bo tych fizycznie nie było. Wszyscy czekali na zielone światło od rządu i to się dzisiaj (28.04.) pojawiło.

Luzowanie obostrzeń przez rząd pozwoli już niebawem otworzyć ogródki piwne na płycie rzeszowskiego Rynku! Przetarg na wydzierżawienie miejsca pod parasolki czyli tzw. ogródki restauracyjne, został przeprowadzony jeszcze w marcu. W ten sposób rzeszowski magistrat chciał  być przygotowany na moment, w którym rząd podejmie decyzję o poluzowaniu obostrzeń. Dziś minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że ogródki restauracyjne będą mogły działać od 15 maja.

Luzowanie obostrzeń. W Rzeszowie czekali na "zielone światło" od rządu

W Rzeszowie na płycie Rynku swoje ogródki rozstawi 33 właścicieli lokali gastronomicznych. Wyglądem nie będą odbiegały od tych, które w Rynku widzieliśmy w ubiegłym roku - parasole w kolorze ecru, zielona wykładzina, meble i płotki z naturalnych materiałów i kwiaty zasadzone w donicach. Pomimo, że przetarg na wydzierżawienie miejsca na Rynku w Rzeszowie pod "ogródki piwne" został rozstrzygnięty w marcu, to miasto i tak nie pobierało za to opłat.

- Restauratorzy opłaty zaczną ponosić dopiero wtedy, kiedy fizycznie ogródki restauracyjne pojawią się na Rynku i zaczną działać. Już teraz wiemy, że nastąpi to 15 maja. Przypuszczam, że restauratorzy na ten dzień będą przygotowani  - mówi Artur Gernad z rzeszowskiego ratusza.

W Rzeszowie powstanie hala technologiczna dla pociągów

QUIZ. Powtórka przed maturą. Sprawdź, czy zdasz egzamin maturalny z biologii

Pytanie 1 z 10
Wskaż narząd ludzki, w którym odbywa się synteza największej ilości cholesterolu?
Źródło: Luzowanie obostrzeń w Rzeszowie. Już niebawem ruszą ogródki piwne na Rynku!
Nasi Partnerzy polecają