Ma przynieść korzyści dla obu stron. Współpraca rzeszowskiej Politechniki z ZSMS „Stal”

i

Autor: Beata Motyka

Ma przynieść korzyści dla obu stron. Współpraca rzeszowskiej Politechniki z ZSMS „Stal”

2022-01-20 15:52

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego „Stal”. Dzięki temu młodzi uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z nauk ścisłych, bo wiadomo, że nie samym sportem człowiek żyje. Oprócz codziennych treningów uczniowie muszą realizować podstawę programową, tak jak w innych szkołach, a dodatkowe lekcje z nauk ścisłych i planowana kolejna klasa o specjalnym profilu mają być w przyszłości przepustką na studia w murach rzeszowskiej uczelni.

W ramach porozumienia uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal w Rzeszowie będą mieli możliwość poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

– Dzięki współpracy Politechnika Rzeszowska może dotrzeć do młodzieży kształcącej się w Szkole Mistrzostwa Sportowego „Stal” w Rzeszowie ze swoją ofertą dydaktyczną. Uczniowie tej szkoły, mimo że pasjonują się sportem i uprawiają sport wyczynowo, mają także plany dalszego rozwoju. Uważam, że kształcenie się w kierunku inżynierów będzie dla tych osób pozytywne, ponieważ są to osoby o specyficznych cechach, nakierunkowane na osiąganie celów, a takich kandydatów chcielibyśmy pozyskiwać i takich inżynierów Politechnika Rzeszowska chciałaby kształcić. Dodatkowo w Politechnice mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych w sekcjach, które prowadzimy – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

CZYTAJ TAKŻE: Najpopularniejsze imiona nadawane w Rzeszowie w 2021 roku. USC podsumował ubiegły rok!

Nieformalna współpraca trwa już od kilku lat

Politechnika Rzeszowska współpracuje ze Stalą Rzeszów od 2018 roku. Chodzi tu głównie o współpracę przy zakupie sprzętu do badań, gdzie zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu pomagają specjalne zespoły fizjoterapeutów, specjalistów od motoryki i naukowców. Teraz współpraca jest już oficjalna i zacieśnia się o kolejne elementy.

- Dzięki zawartemu porozumieniu, szkoła Stali Rzeszów jak i Politechnika Rzeszowska będą mogły wspólnie się rozwijać w sporcie. Nieformalna współpraca trwa już od kilku lat, a teraz została ona potwierdzona i przedłużona w postaci porozumienia – czytamy w komunikacie Stali Rzeszów.

Oprócz tego nauczyciele z rzeszowskiej szkoły sportowej będą mogli brać udział w specjalnych akademickich szkoleniach i konferencjach.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Źródło: Ma przynieść korzyści dla obu stron. Współpraca rzeszowskiej Politechniki z ZSMS „Stal”