Rzeszowski Inkubator Kultury szuka ludzi, którzy chcą swoją odegrać rolę w kulturze. Wstąp do Akademii Wolontariatu!

i

Autor: Pixabay

Masz pomysł na imprezę kulturalną? Wstąp do Akademii Wolontariatu Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

2022-01-31 15:30

Rzeszowski Inkubator Kultury szuka ludzi, którzy chcą odegrać rolę w kulturze. Jaką? Praktycznie każdą, bo ludzie z RIKu szukają wolontariuszy, którzy nie boją się nowych wyzwań i chcą mieć realny wpływ na kulturalne imprezy w Rzeszowie. Zgłaszać się mogą wszyscy, od szesnastego roku w górę.

Masz ciekawy pomysł na imprezę kulturalną, ale nie wiesz jak się za to zabrać? W takim razie zostań członkiem Akademii Wolontariatu. Wymagania? Trzeba być zakręconym na punkcie organizacji zarówno wielkich imprez jak Europejski Stadion Kultury, ale też tych mniejszych offowych projektów. Bycie wolontariuszem to super-moc, przy użyciu której można wpływać na funkcjonowanie lokalnej społeczności.

- Trzeba mieć jakiegoś bakcyla, jakąś zajawkę i chęć działania, ale ze swojej strony chcemy kształcić miękkie kompetencje, czyli przede wszystkim komunikatywność, otwartość na drugiego człowieka, umiejętność odnalezienia się w różnych sytuacjach, ale z drugiej strony też samodzielność – mówi Piotr Madura z RIK-u.

CZYTAJ TAKŻE: Spora zmiana w czterech rzeszowskich podstawówkach. Co się zmieni od września?

Liczy się pasja do kultury

Każdy uczestnik programu otrzyma możliwość udziału w szkoleniach kompetencyjnych i rozwojowych, dzięki którym w praktyczny sposób będzie mógł wykorzystać zdobytą wiedzę. - Akademia Wolontariatu dała mi mnóstwo – mówi Małgorzata Krużel, wolontariuszka RIKu – Przede wszystkim możliwość współtworzenia wydarzeń od podszewki, poznania branży kulturalnej, udziału w wielu ciekawych szkoleniach. Muszę też powiedzieć, że dzięki temu poznałam pełno świetnych ludzi, z którymi łączy mnie wspólna pasja. Pasja do kulury – dodaje.

Zainteresowani? W takim razie przesyłajcie swoje zgłoszenia do 18 lutego, a wszystkie potrzebne informacje macie na stronie inkubatorkultury.eu​

Rzeszów po raz 30. gra z Wielką Orkiestrą
Źródło: Masz pomysł na imprezę kulturalną? Wstąp do Akademii Wolontariatu Rzeszowskiego Inkubatora Kultury