Medair szuka wolontariuszy. Potrzeba nawet 200 osób do pomocy uchodźcom

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Medair szuka wolontariuszy. Potrzeba nawet 200 osób do pomocy uchodźcom

2022-03-14 15:41

Szukają wolontariuszy z Rzeszowa. Medair, chce zorganizować bazę 100, 150 a nawet 200 wolontariuszy, którzy cały czas pomagaliby uchodźcom na granicy z Ukrainą. Pochodząca ze Szwajcarii pozarządowa organizacja od ponad 30 lat niesie pomoc w najbardziej odległych, zniszczonych, dotkniętych wojnami częściach świata.

Wojna, oraz fala uchodźców zza wschodniej granicy wywołała wielką falę pomocy wśród Polaków, którzy od pierwszych godzin inwazji na Ukrainę zaczęli pomagać potrzebującym. Trwająca już ponad 2 tygodni fala uchodźców wymaga od wielu osób skoordynowanego działania. Dlatego potrzebne są takie organizacje jak szwajcarski Medair. - Dzięki doświadczeniu Medair można tę piękną, entuzjastyczną falę pomocy przekształcić w stałe, usystematyzowane wsparcie dla uchodźców mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Medair chce zorganizować bazę nawet 200 wolontariuszy, którzy będą zatrudniani. Będą oni pracowali zarówno w Rzeszowie jak i na granicy polsko-ukraińskiej. Szczegóły będą dostępne na stronie internetowej Medair.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Numery PESEL dla uchodźców z Ukrainy. Specjalny punkt przy Langiewicza

Medair niesie pomoc od ponad 30 lat

Medair to międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest pomoc w cierpieniu ludzi w najbardziej odległych i zdewastowanych miejscach na świecie. Medair ma na celu pomoc osobom dotkniętym klęskami żywiołowymi i konfliktami w odzyskaniu godności poprzez dostarczanie wysokiej jakości pomocy humanitarnej. Od ponad 30 lat niesie pomoc w najbardziej odległych, zniszczonych, dotkniętych wojnami częściach świata.

- Naszym zadaniem jest zapewnienie ludziom dostępu do pomocy medycznej w ciężkich sytuacjach, do pitnej wody, czy do artykułów pierwszej potrzeby. Mamy swoją grupę „pierwszej pomocy”, która działa na Podkarpaciu od prawie dwóch tygodni – mówi Sue O’Connor, rzeczniczka Medair.

Davide Martello. Niezwykłe koncerty na przejściu granicznym w Medyce
Źródło: Medair szuka wolontariuszy. Potrzeba nawet 200 osób do pomocy uchodźcom