Mężczyzna próbował wyczołgać się z rzeki. Na ratunek ruszyli policjanci

i

Autor: KPP Sanok

Mężczyzna próbował wyczołgać się z rzeki. Na ratunek ruszyli policjanci

2021-11-26 12:35

Policjanci z Komańczy uratowali 61-latka, który wpadł do rzeki. Gdy zobaczyli, ze ten próbuje wyczołgać się z rzeki, mundurowi wbiegli za mężczyzną do wody i wyprowadzili go na brzeg. Udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali zespołowi karetki pogotowia. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

We właściwym miejscu i czasie - tak w skrócie można opisać sytuację, jaka miała miejsce w minioną środę około godz. 17.30.  Funkcjonariusze  z Posterunku Policji w Komańczy, jadąc przez Duszatyn w kierunku miejscowości Smolnik, zauważyli mężczyznę leżącego w rzece Osława, który próbował czołgać się do brzegu. Policjanci natychmiast zareagowali, wbiegli do rzeki i wyprowadzili mężczyznę na brzeg. Był przemoczony, wyziębiony i pijany. Miał obrażenia twarzy, które prawdopodobnie powstały podczas upadku.

CZYTAJ TAKŻE: Kolbuszowa: Okradali domy. Wpadli przez przypadek

Policjanci pomogli pijanemu 61-latkowi

Zdając sobie sprawę z panującej temperatury otoczenia i wody, policjanci, aby zapobiec dalszemu wychłodzeniu, zabrali mężczyznę do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać oraz udzielili mu pomocy. Funkcjonariusze ustalili, że to 61-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Poszkodowany został przekazany zespołowi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce.

Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane
Źródło: Mężczyzna próbował wyczołgać się z rzeki. Na ratunek ruszyli policjanci