RZESZÓW. Miasto chce kupić działki na Zalesiu nad ul. Spacerową pod rekreację i sport

i

Autor: pixabay

Miasto chce kupić działki na Zalesiu nad ul. Spacerową pod rekreację i sport

2021-05-27 12:36

Miasto chce kupić działki na Zalesiu w Rzeszowie. Mowa o zielonych terenach na zboczu, nad ulicą Spacerową w sąsiedztwie al. Sikorskiego. Miasto planuje kupić tam 60 arów, bo te znajdują się w pobliżu miejskich gruntów o sporej powierzchni 3 hektarów. Tam w przyszłości mogłyby powstać na przykład tereny rekreacyjne. Mówi Monika Konopka z rzeszowskiego magistratu.

Podczas majowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni wyrazili zgodę, aby Biuro Gospodarki Mieniem kupiło dwie działki położone na Zalesiu, w okolicach ulicy Spacerowej. W planach jest zakup działek o łącznej powierzchni blisko 60 arów.

Działki sąsiadują ze sobą, a położone są na zboczu, nad ulicą Spacerową, niedaleko al. gen. W. Sikorskiego. W sąsiedztwie kupowanych działek znajdują się inne miejskie grunty. Łącznie miasto jest tam właścicielem terenu o wielkości blisko 3 hektarów.

CZYTAJ TAKŻE: Rehabilitacja postcovidowa w szpitalu, a także....w domu!

"Można w przyszłości wykorzystać na miejską inwestycję"

- Jeżeli nadarzyła się okazja, aby powiększyć miejskie zasoby to uznałem, że koniecznie należy kupić te grunty. Zwłaszcza, że są to bardzo atrakcyjne tereny, które można w przyszłości wykorzystać na miejską inwestycję o charakterze sportowo-rekreacyjnym – tłumaczy Marek Bajdak, pełniący obowiązki prezydenta miasta .

Działki znajdują się na obszarze, na którym obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z nim teren ten przeznaczony jest na cele sportowe, rekreacyjne oraz pod publiczne drogi dojazdowe. Oprócz dwóch działek, w sprawie których miasto już prowadzi rozmowy z właścicielami, w prywatnych rękach w tym obszarze są jeszcze dwie inne działki. Jeżeli udałoby się je również kupić, w posiadaniu miasta znalazłby się teren wielkości ok. 4 hektarów.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Źródło: Miasto chce kupić działki na Zalesiu nad ul. Spacerową pod rekreację i sport