Nisko: Kradli alkohol, papierosy i pieniądze. Straty na blisko 6 tys. zł

2022-01-06 14:06 M.S
Nisko: Kradli alkohol, papierosy i pieniądze. Straty na blisko 6 tys. zł
Autor: Tima Miroshnichenko - Pexels

Włamali się do dwóch sklepów w centrum miasta. Na szczęście są już w rękach policji. Dwóch mężczyzn z Niska skradło ze sklepów alkohol, papierosy i pieniądze. Obaj mieli już wcześniej konflikt z prawem. Teraz ponownie staną przed sądem.

Do dwóch włamań doszło na przestrzeni miesiąca i w każdym przypadku scenariusz wyglądał podobnie. Mężczyźni najpierw wybili szybę kostką brukową, a później, jak gdyby nigdy nic wchodzili przez główne drzwi. W jednym sklepie skradli alkohol i papierosy, a w drugim tylko pieniądze. Pierwsze włamanie miało miejsce jeszcze na początku grudnia. W tym tygodniu  ponownie okradli sklep.

- W tym przypadku w sklepie nie było alkoholu i papierosów, więc włamywacze zadowolili się niewielką sumą pieniędzy. Właściciele oszacowali swoje straty na blisko 6 tys. złotych – wyjaśniają policjanci z Niska.

W przeszłości byli karani

Po dwóch dniach od włamania sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Byli to dwaj mieszkańcy Niska w wieku 35 i 36 lat. Obaj mieszkali kilka kroków od sklepów, które okradli. Mężczyźni zdążyli już wypić alkohol, skradzionych papierosów także już nie mieli. - Jak się okazało, zarówno 35-latek, jak i jego rok starszy kolega, byli w przeszłości karani – informują niżańscy policjanci.

Teraz będą odpowiadać przed sądem za dwa włamania.

Źródło: Nisko: Kradli alkohol, papierosy i pieniądze. Straty na blisko 6 tys. zł
Nasi Partnerzy polecają