Traktor przygniótł mężczyznę. To kolejny taki wypadek w regionie

i

Autor: pixabay

NOCKOWA: Uciekał traktorem przed policją. Był pijany!

2021-10-07 11:44

Uciekał traktorem przed policją. Był pijany. To 52-latek z Iwierzyc pod Ropczycami. Na mężczyznę zwrócili uwagę mundurowi z ropczyckiej drogówki, którzy wczoraj przed południem patrolowali drogi. Traktorzysta jechał slalomem. Zatrzymał się do kontroli, a gdy podszedł do niego policjant, 52-latek odpalił sprzęt i uciekł.

Wczoraj po godz. 11, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, patrolując miejscowość Nockowa, zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego tor jazdy wskazywał, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. - Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie urządzeniem typu AlcoBlow wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Gdy policjant wydał polecenie, aby opuścił pojazd, mężczyzna uruchomił traktor i zaczął uciekać - informują ropczyccy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: MIELEC. Ciężko przeszliście COVID-19? Ratunkiem dla was będzie rehabilitacja

Miał blisko 2,5 promila

Mundurowi ruszyli za traktorzystą. Pościg zakończył się w polach. - Gdy traktorzysta wjechał w pole orne, został zatrzymany przez mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Iwierzyce miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie - informują mundurowi. 52-latek trafił pod opiekę rodziny. Stracił już prawko. Wkrótce usłyszy też zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę pod wpływem.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Źródło: NOCKOWA: Uciekał traktorem przed policją. Był pijany!