„Musztardówki”, skarbonki, talerzyki, filiżanki i inne. Od jutra nowa wystawa z wizerunkami bajkowych postaci w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie!

i

Autor: W. Kasza

Nowa wystawa z wizerunkami bajkowych postaci w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie!

2022-02-14 16:05

Nowa ekspozycja w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie nosi tytuł „Szkło i ceramika”. Zaprezentowanych zostanie na niej ponad 100 przedmiotów z przeszłości, z wizerunkami m.in. misia Colargola, Muminków, Smerfów czy Pszczółki Mai. Wystawa będzie czynna jutra i będzie można ją odwiedzić do 18 maja.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza mieszkańców miasta i regionu na kolejną sentymentalną podróż w czasy dzieciństwa. Już od jutra, czyli od 15 lutego, czynna będzie tam nowa wystawa pod nazwą „Szkło i ceramika”, która pokaże nieprezentowane wcześniej eksponaty.

CZYTAJ TAKŻE: Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Aż 12 medali dla zawodników z Podkarpacia!

Co zobaczymy na wystawie?

Wystawa w większości będzie prezentować przedmioty nowe, których widzowie nie widzieli jeszcze na naszych ekspozycjach. Będą to m.in. kultowe szklanki „musztardówki” z wizerunkiem misia Colargola, przedmioty mniej oczywiste, jak figurki kolekcjonerskie gąski Balbinki i Ptysia wykonane ze steatytu. Oprócz tego, pojawią się przedmioty związane ze świętami, jak bombki choinkowe, będą też klasyczne serwisy ceramiczne- wymienia Jakub Czaja, kurator wystawy.

Nie zabraknie też chociażby pszczółki Mai, Koziołka Matołka, Muminków czy rozbójnika Rumcajsa. Wystawa zaś będzie czynna do 18-go maja.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Rzeszowie

QUIZ. Czy poradziłbyś sobie w życiu na wsi? Mieszczuchy nie mają szans

Pytanie 1 z 8
Jak jest Twój wymarzony poranek?
Źródło: Nowa wystawa z wizerunkami bajkowych postaci w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie!