Nowe boiska, pumptruck i przebudowa ogródka jordanowskiego. W Ropczycach będzie gdzie szaleć

i

Autor: fot. Gmina i Miasto Ropczyce

Nowe boiska, pumptruck i przebudowa ogródka jordanowskiego. W Ropczycach będzie gdzie szaleć

2022-03-23 15:32

Idzie wiosna, a razem z nią na terenie miasta szykowane są remonty i budowy nowych obiektów sportowych. I tak, przy podstawówce w Gnojnicy i na ropczyckich granicach przy placu zabaw już niedługo będzie można pokopać piłkę na nowych wielofunkcyjnych boiskach. A to nie wszystko!

Prace powinny ruszyć lada moment. Na razie rozstrzygnięto przetarg na budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych - jednego przy Szkole Podstawowej w Gnojnicy Woli, a drugiego na osiedlu Granice. W Gnojnicy Woli będzie można pograć na boisku ze sztuczną nawierzchni. - Na osiedlu Granice, boisko powstanie naprzeciwko budynku wielofunkcyjnego, przy obecnym placu zabaw. Całość zostanie ogrodzona, a na obiekt prowadził będzie nowo wybudowany chodnik – informują ropczyccy urzędnicy. Oba obiekty mają być gotowe już w połowie wakacji.

CZYTAJ TAKŻE: W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Siłownia, skatepark i nowy stadion

W Niedźwiadzie Górnej, niedaleko szkoły, do końca maja ma być zbudowana siłownia plenerowa. Ponadto w mieście wybudowany zostanie pumptrack, po którym będzie można poszaleć obok kompleksu Orlik przy SP nr 5. - Pierwszy etap obejmie budowę wielkiej pętli wraz z oświetleniem obiektu. Do końca kwietnia przebudowany zostanie także skatepark na ogródku jordanowskim – dodają urzędnicy z Ropczyc.

Planowana jest również budowa całkiem nowego i pełnowymiarowego stadionu w Niedźwiadzie Dolnej. Oprócz tego w planach są boiska i plac zabaw przy ul. Skorodeckiego, a także gruntowna przebudowa ogródka jordanowskiego. Jednak to ma nastąpić w kolejnych latach.

Remontują były dom dziecka dla uchodźców z Ukrainy
Źródło: Nowe boiska, pumptruck i przebudowa ogródka jordanowskiego. W Ropczycach będzie gdzie szaleć