Nowy sposób oszustów! Uwaga na SMS-y o nieopłaconym zaległym podatku!

i

Autor: Pixabay Nowy sposób oszustów! Uwaga na SMS-y o nieopłaconym zaległym podatku!

Nowy sposób oszustów! Uwaga na SMS-y o nieopłaconym zaległym podatku!

2021-07-26 13:13

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy! Tym razem podszywają się za Urząd Skarbowy i próbują nakłonić do opłacenia niewielkiej kwoty zaległego podatku. W wiadomości zawarty jest link, który po kliknięciu przenosi nas na fałszywą stronę, a oszuści dostają dostęp do naszego konta bankowego!

- Uwaga na SMS-y z fałszywą informacją, że odbiorca musi opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie. Aby nakłonić odbiorców do zapłaty, oszuści rozsyłają wiadomości z numeru, który identyfikuje się jako „PODATNIK” – ostrzega Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. W SMS znajduje się link do strony www skorzystanie z niego grozi przejęciem konta bankowego przez przestępców. Aby dodatkowo skłonić odbiorcę SMS-a do reakcji, oszuści grożą, że jeśli nie odbiorca nie zapłaci „podatku”, przekażą sprawę do służb windykacyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: "Niezwykle śmierdzące" znalezisko w lesie! Stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt!

Fałszywa strona do płatności

W treści wiadomości SMS oszuści umieścili link do strony internetowej, na której można opłacić rzekomą zaległość. W rzeczywistości jest to fałszywa strona, która podszywa się pod usługę PayU.

- Ostrzegamy! Jeśli wprowadzą Państwo tam dane przestępcy mogą przejąć Państwa konto bankowe. Jeśli otrzymają Państwo taką podejrzaną wiadomość – prosimy zgłosić to do najbliższej jednostki Policji i poinformować nas o tym e-mailowo na adres [email protected]. - dodaje Edyta Chabowska.

Szaleniec w BMW rozjeżdżał ludzi
Sonda
Czy dostałeś/aś SMS o treści: "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne"?
Źródło: Nowy sposób oszustów! Uwaga na SMS-y o nieopłaconym zaległym podatku!