Od dziś (1 lipca) możecie składać wnioski o 300 plus. Jak złożyć taki wniosek?

i

Autor: pixabay

Od dziś możecie składać wnioski o 300 plus. Jak złożyć taki wniosek?

2021-07-01 13:35

Od dziś można wnioskować o 300 plus. Ale pamiętajcie wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski możecie składać od 1 lipca do 30 listopada. Pamiętajcie, jeśli będziecie składać wniosek za pośrednictwem portalu PUE ZUS, musisz mieć profil na tym portalu. Jeśli jeszcze go nie masz, musisz go założyć. Profil na portalu PUE ZUS możesz założyć samodzielnie przez internet lub z pomocą pracowników ZUS. Informację o przyznaniu świadczenia znajdziecie w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Tak samo będzie w przypadku, gdy złożyliście wniosek przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

CZYTAJ TAKŻE: Ulewa w Rzeszowie! Pozalewane piwnice, drogi i lokale [ZDJĘCIA,WIDEO]

Jakie dane do wniosku?

Na wniosku musicie podać: numer rachunku bankowego, na który chcesz dostać wypłatę świadczenia, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia Twojego profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Ulewa w Rzeszowie!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Od dziś możecie składać wnioski o 300 plus. Jak złożyć taki wniosek?