POW. KROŚNIEŃSKI: Za jazdę pod wpływem stanie przed sądem. Pijanego kierowcę zatrzymał wracający ze służby policjant

i

Autor: Unsplash.com/ Courtney Corlew

Pijany kierowca jazdę zakończył w rowie. Jechał zygzakiem i stracił panowanie nad autem

2022-01-31 14:31

Pijany kierowca, który zjeżdżał z lewej do prawej krawędzi jezdni ostatecznie swoją jazdę zakończył w rowie. Mężczyźnie za jazdę pod wpływem grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia- w wymiarze do 2 lat. Świadkiem zdarzenia był policjant, który jechał za pijanym kierowcą.

Do zatrzymania 41-letniego mężczyzny doszło w czwartek wieczorem na ul. Łukasiewicza w Zręcinie, w powiecie krośnieńskim. Uwagę wracającego po służbie policjanta z komisariatu w Jedliczu zwrócił osobowy ford. Jego kierowca miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy - zjeżdżał z lewej do prawej krawędzi jezdni. Chwilę później, stracił panowanie nad autem i wjechał do pobliskiego rowu.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju! Straty sięgają 20 tysięcy złotych

Policjant ruszył na pomoc

Widząc całą sytuację, policjant natychmiast ruszył poszkodowanemu na pomoc. Jak się okazało - mężczyźnie nic się nie stało, widać było jednak, że jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. To potwierdził policyjny alkomat, który wykazał w organizmie kierowcy około 2,5 promila.

Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali prawo jazdy 41-latka, odholowali też jego samochód. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia- w wymiarze do 2 lat.

Uratowali bobra przed pewną śmiercią! Teraz zwierzę wróciło na wolność

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."
Źródło: Pijany kierowca jazdę zakończył w rowie. Jechał zygzakiem i stracił panowanie nad autem