Podkarpackie: 6,5 tys. odbiorców bez prądu. 77 interwencji straży pożarnej

i

Autor: PAP/Leszek Szymański

Podkarpackie: 6,5 tys. odbiorców bez prądu. 77 interwencji straży pożarnej

2022-01-17 15:33

Na Podkarpaciu w związku z burzami śnieżnymi w poniedziałek po południu 6,5 tys. odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej. W ciągu kilku godzin strażacy zanotowali 77 interwencji; uszkodzonych jest 14 dachów na budynkach.

Jak poinformował PAP Łukasz Boczar z rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja, w regionie dostaw energii elektrycznej pozbawionych jest 6,5 tys. odbiorców. - Awarie dotyczą 135 stacji transformatorowych oraz 17 odcinków linii średniego napięcia. Trwa usuwanie skutków śnieżycy" – dodał Boczar.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Po ulicach biegał kangur albinos. Niestraszne mu były mróz i śnieg

Uszkodzone dachy, połamane drzewa

Z kolei strażacy wyjeżdżali do 77 interwencji. - Zdecydowana większość z nich polegała na usuwaniu połamanych drzew i gałęzi z jezdni, chodników oraz posesji – powiedział rzecznik podkarpackiej PSP Marcin Betleja.

Uszkodzonych – podkreślił rzecznik - zostało 14 pokryć dachowych na budynkach prywatnych i użyteczności publicznej. "Dachy są uszkodzone m.in. na budynkach szkolnych w Piskorowicach koło Leżajska i Rzemieniu koło Mielca" – wyjaśnił Betleja. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na Podkarpaciu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązuje od rana do wieczoru w poniedziałek.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia
Sonda
Czy lubisz zimę?
Źródło: Podkarpackie: 6,5 tys. odbiorców bez prądu. 77 interwencji straży pożarnej