PODKARPACKIE:  Policja zaczęła akcję „Znicz”. Będzie więcej patroli i więcej kontroli

i

Autor: Materiały prasowe/ Podkarpacka policja

PODKARPACKIE: Nie żyje jedna osoba, 16 zostało rannych. Pierwsze podsumowania policyjnej akcji „Znicz”

2021-11-01 12:07

Akcja zaczęła się w piątek 29-go października i potrwa do wtorku, 2-go listopada. Policjanci w trakcie działań czuwają nad bezpieczeństwem na podkarpackich drogach oraz nad płynnością ruchu w rejonie cmentarzy.

Podobnie, jak w latach poprzednich, największego ruchu przy podkarpackich nekropoliach spodziewać można się dzisiaj. Mundurowi na bieżąco monitorują sytuację i tam, gdzie jest to potrzebne, „przechodzą” na ręczne sterowanie ruchem.

Policjantów spotkać będzie można jednak nie tylko w rejonie cmentarzy, ale także na drogach w regionie. Nie będzie pobłażania dla kierowców łamiących przepisy- szczególną uwagę mundurowi zwrócą na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz trzeźwość kierujących. Sprawdzą też, czy oświetlenie pojazdu dostosowane jest do pory dnia i panujących warunków.

Już niestety wiadomo, że na podkarpackich drogach od piątku do niedzieli doszło do 17 wypadków- zginęła jedna osoba, 23 zostały ranne. Zatrzymanych zostało także 40 kierowców, którzy za kółko wsiedli będąc pod wpływem alkoholu.

Jurowce. Pędził 138 km/h mając 1,5 promila alkoholu w organizmie

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Uroczystość Wszystkich Świętych cz.3
Źródło: PODKARPACKIE: Nie żyje jedna osoba, 23 zostały ranne. Pierwsze podsumowania policyjnej akcji „Znicz”