PODKARPACKIE: Niebo będzie się burzyć. IMGW ostrzega też przed gradem

i

Autor: Pixabay.com

PODKARPACKIE: Niebo będzie się burzyć. IMGW ostrzega też przed gradem

2021-07-11 11:02

Alertem I-go stopnia objęte jest całe województwo. Pierwsze burze spodziewane są popołudniu i przechodzić mają przez region aż do nocy. IMGW ostrzega również przed gwałtownymi wzrostami stanów wód.

To może nie być spokojna niedziela. Wraz z wysoką temperaturą, z której cieszą się przede wszystkim ci, którzy odpoczywają na łonie natury, spodziewane są także burze. Pierwsze spodziewane są popołudniu i przechodzić mają przez region aż do nocy. Alertem żółtym, czyli  I-go stopnia, objęte jest całe województwo.

W czasie nawałnic spaść może od 20 do nawet 35 mm deszczu, miejscami pojawić może się również grad. Będzie  wiało- w porywach wiatr może się rozpędzić nawet do 80 km/h. Pamiętajcie więc, by nie zostawiać na balkonach i tarasach przedmiotów, które silniejsze podmuchy mogłyby strącić, przewrócić albo porwać. Nie zostawiajcie też aut pod drzewami, w czasie ulewy nie szukajcie też pod nimi schronienia. Jeśli to możliwe, burze przeczekajcie w zamkniętym budynku.

Mocno padający chwilami deszcz zaś, może spowodować lokalnie gwałtowne wzrosty stanów wód i podtopienia. Niewykluczone także w niektórych miejscach, przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Posłuchaj o skutkach chorób tarczycy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Źródło: PODKARPACKIE: Niebo będzie się burzyć. IMGW ostrzega też przed gradem