PODKARPACKIE: Zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu! Mężczyźni usłyszeli już zarzuty

2021-09-20 9:22 wk
PODKARPACKIE: Zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu! Mężczyźni usłyszeli już zarzuty
Autor: Materiały prasowe/ KPP Dębica

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyliczono na ponad milion złotych. Za popełnione przez mieszkańców powiatu dębickiego i tarnowskiego przestępstwa grozi m.in. kara do 2 lat więzienia.

Usłyszeli już zarzut nielegalnej produkcji i posiadania tytoniu bez akcyzy. Mowa o dwóch mężczyznach w wieku 51 i 39 lat zatrzymanych w miejscowości Lipiny przez podkarpackich policjantów. Ci ostatni w jednym z budynków gospodarczych znaleźli blisko 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej i liści tytoniu.

W budynku gospodarczym policjanci znaleźli ponad 1650 kg suszu tytoniowego oraz ponad 320 kg krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia służące do nielegalnego procederu - krajalnicę, nagrzewnicę, parownicę oraz suszarkę do tytoniu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli znaleziony tytoń wraz ze sprzętem. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyliczono na ponad milion złotych- mówi Anna Klee-Bylica z =

Za popełnione przez mieszkańców powiatu dębickiego i tarnowskiego przestępstwa grozi m.in. kara nawet do 2 lat więzienia.

Sonda
Chciałbyś powrotu nauki zdalnej?
Jego dzwony biją na całym świecie
Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Źródło: PODKARPACKIE: Zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu! Mężczyźni usłyszeli już zarzuty
Nasi Partnerzy polecają