Podczas ucieczki próbował potrącić policjanta! Policjant strzelał w pędzący samochód!

i

Autor: KMP Tarnobrzeg

Policjant strzelił w pędzący na niego samochód! Kierowca chciał go potrącić

2021-05-27 16:35

Próbował potrącić policjanta podczas ucieczki, mimo ostrzegawczych strzałów, a nawet w kierunku pędzącego samochodu kierowca nie zatrzymał się. Takie zdarzenie miało miejsce wczoraj w Tarnobrzegu! Policjanci poszukują kierowcy osobowej hondy, który niebezpiecznie jechał ulicami miasta, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjant strzelił w pędzący na niego samochód! Kierowca podczas ucieczki chciał potrącić policjanta

W środę po godzinie 22.00 policyjny patrol zauważył pojazd marki Honda, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością, wykonując gwałtowne manewry. Policjanci zauważyli, że w samochodzie jedzie dużo osób, dlatego postanowili podjąć interwencję. Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydali kierowcy polecenie zatrzymania się. Jednak ten z piskiem opon odjechał.

Mundurowi ruszyli w pościg za hondą, jadącą w kierunku drogi biegnącej między blokami przy ulicy Zwierzynieckiej, następnie kolejnymi ulicami zjechał na ulicę Nadole. Podczas pościgu policjanci podawali kierowcy sygnały do zatrzymania się, ten jednak dalej uciekał.

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje Artur Ligęska. W 2019 roku został uwolniony z arabskiego więzienia

Zatrzymał auto w ślepym zaułku

Po kilkunastu minutach szaleńczej jazdy, kierowca na ślepym zaułku uliczki zatrzymał auto, funkcjonariusze, aby uniemożliwić ucieczkę pojazdu, zastawili go radiowozem. Funkcjonariusz wydał polecenie, aby osoby wysiadły z hondy.

Okazało się, że w samochodzie z kierowcą podróżowało 5 osób. Mężczyzna w wieku 19 lat i cztery kobiety w wieku 16 – 20 lat. W tym czasie kierowca zaczął zachowywać się agresywnie i podjął kolejną próbę ucieczki. Próbował zawrócić, wykonywał przy tym niebezpieczne manewry, w pewnym momencie gwałtownie ruszył autem w kierunku policjanta i uderzył w przednią część radiowozu.

POLECAMY: Urodziły się kolejne małe żubrzątka! Purkawka ma przyrodnich braci! [GALERIA]

Policjant oddał strzały ostrzegawcze

Policjant oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, wtedy młody mężczyzna zawrócił i zaczął jechać prosto na policjanta, który kolejne strzały oddał w kierunku hondy. Funkcjonariusz zdążył odskoczyć, unikając potrącenia. Mężczyzna po krótkim czasie porzucił hondę i uciekł pieszo. Nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał. Policjanci poszukują kierowcy hondy.

Rzeszów. 19-latek zabił swoją 18-letnią dziewczynę
Źródło: Policjant strzelił w pędzący na niego samochód! Kierowca chciał go potrącić