Łukasiewicz, jak malowany! Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na mural z wizerunkiem swojego patrona

i

Autor: Materiały prasowe/ P. Oczoś, Politechnika Rzeszowska

Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na mural. Powstanie na jednym z budynków uczelni

2022-03-23 14:58

Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na mural! Zwycięzca zgarnie nagrodę pieniężną i gadżety z logo Politechniki, swoje dzieło będzie mógł też zobaczyć na jednej ze ścian budynku uczelni przy ul. Podkarpackiej. Ważne, by projekt muralu był inspirowany osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza.

Celem ogłoszonego przez uczelnię konkursu jest promowanie osiągnięć Ignacego Łukasiewicza poprzez mural, który po rozstrzygnięciu, zaistnieje w przestrzeni miasta. Każdy więc, kto ma pomysł, jak w roku Łukasiewicza upamiętnić wielkoformatowym malowidłem, pioniera przemysłu naftowego, powinien chwytać za pędzel lub cyfrowe narzędzia do tworzenia obrazów, bo uczelnia na projekty muralu czeka do 22 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Otwarto przychodnię dla uchodźców z ukraińskim personelem

Dla zwycięzcy nagroda pieniężna

- Projekt ma być inspirowany osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza, który jest patronem Politechniki Rzeszowskiej. (…) Każdy z uczestników konkursu ma prawo wybrać jedną z dwóch opcji powierzchni, na której zaprojektuje mural. Może być to ściana o wymiarach 1174 x 1195 cm lub ściana o wymiarach 11,74 m x 11,95 m oraz ściana sąsiadująca o wymiarach 2,3 m x 11,95 m, która jest cofnięta w stosunku do ściany głównej o około 2,5 m - informują organizatorzy.

Zwycięzca zgarnie nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł i gadżety z logo Politechniki. Swoje dzieło będzie mógł też zobaczyć na jednej ze ścian budynku J, który mieści się przy ul. Podkarpackiej 1.

ppłk Krzysztof Przepiórka: Rosyjski okręt tonie. Putin chce przetestować art. 5 NATO [Super Raport]

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?
Źródło: Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na mural. Powstanie na jednym z budynków uczelni