Pomoc dla Ukrainy – Rzeszów: Jak pomóc Ukraińcom, którzy znaleźli się w Rzeszowie

i

Autor: Archiwum

Pomoc dla Ukrainy – Rzeszów: Jak pomóc Ukraińcom, którzy znaleźli się w Rzeszowie

2022-03-01 13:06

Wielu mieszkańców Rzeszowa decyduje się pomóc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. W mieście obowiązuje wiele zbiórek i akcji pomocowych. Poniżej przedstawiamy możliwość pomocy zorganizowaną przez miasto Rzeszów. Przypominamy także numer infolinii, na której mieszkańcy Rzeszowa, a w szczególności obywatele Ukrainy mogą szukać pomocy i informacji.

INFOLINIA:

Infolinia, skierowana do mieszkańców Rzeszowa, w tym szczególnie pochodzących z Ukrainy i obywateli Ukrainy działa w godzinach 8:00-20:00, także w weekendy.

Pod numerem telefonu 1 77 88 99 00 można uzyskać informacje na temat aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz w Polsce, a także gdzie i jak poszukiwać pomocy. Przy telefonach będą dyżurować konsultanci rozmawiający w językach polskim, ukraińskim i angielskim.

Pomoc dla Ukrainy – Rzeszów: Jak pomóc Ukraińcom, którzy znaleźli się w Rzeszowie

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

ZBIÓRKI:

Od soboty 26 lutego w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury oraz w Zespole Szkół Gospodarczych rusza zbiórka darów dla ogarniętej wojną Ukrainy. Dary można dostarczać przez 7 dni w tygodniu. Wszystkie osoby w potrzebie mogą odbierać dary z RDK i ZSG w godz od 13:00-19:00.

WAŻNE! Aktualna lista potrzeb znajduje się »TUTAJ«

POMOC PSYCHOLOGICZNA I PORADY PRAWNE:

Miasto zapewnia również wsparcie psychologiczne dla dzieci, w tym szczególnie pochodzenia ukraińskiego oraz bezpłatne porady prawne. Szczegółowych informacji udziela Wydział Polityki Społecznej jak również pracownicy infolinii ( nr tel.: 1 77 88 99 00)

Tłumy imigrantów z Ukrainy na przejściu w Medyce
Źródło: Pomoc dla Ukrainy – Rzeszów: Jak pomóc Ukraińcom, którzy znaleźli się w Rzeszowie