Na ten ciężki sprzęt poszło prawie 29 mln zł! Nowe wozy dla strażaków OSP  z Podkarpacia

i

Autor: fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Promesy na nowe wozy dla strażaków OSP z Podkarpacia

2022-04-20 14:13

Na ten ciężki sprzęt poszło prawie 29 mln zł. Już niedługo strażacy OSP z Podkarpacia będą mogli wsiąść do nowych wozów. Wczoraj wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła im uroczyste promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z regionu, które już niedługo trafią do remiz Ochotniczej Straży Pożarnej.

41 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego województwa Podkarpackiego otrzymało od wojewody podkarpackiego, Ewy Leniart promesy na zakup wozów strażackich. To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Niezwykle potrzebna i oczekiwana przez druhów wspartych dziś jednostek – mówiła wojewoda Ewa Leniart. - Do strażaków OSP zwrócił się także komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec. – Dziękuję wam za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby – powiedział.

Driftował obok stacji paliw. Ostatecznie nadział się na radiowóz

Ciężki sprzęt dla strażaków

Łączna kwota dofinansowania zakupu 4 ciężkich, 22 średnich i 15 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych to blisko 29 mln złotych. Te już niedługo trafią do remiz OSP m.in. w powiecie ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, bieszczadzkim, strzyżowskim, sanockim, przemyskim, niżańskim czy jarosławskim. Całą listę znajdziecie na oficjalnej stronie województwa podkarpackiego.

Źródło: Promesy na nowe wozy dla strażaków OSP z Podkarpacia