Protesty w WORD Rzeszów. Połowa egzaminów nie odbyła się!

2022-07-04 15:36 Arkadiusz Iskierka wk
Protesty w WORD Rzeszów. Połowa egzaminów nie odbyła się!
Autor: Pixabay

Dziś w niektórych miastach w Polsce protestują egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Jak się dowiedzieliśmy w rzeszowskim WORD do pracy nie stawiło się połowa egzaminatorów. To zaś miało wpływ na osoby, które zaplanowane miały na dziś egzamin praktyczny. Czy wobec protestujących wyciągnięte zostaną konsekwencje?

W poniedziałek rozpoczęła się akcja protestacyjna egzaminatorów WORD domagających się podwyżek oraz zmiany systemu egzaminowania. W rzeszowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego do pracy nie zgłosiła się połowa pracowników odpowiedzialnych za przeprowadzanie egzaminów. – Dziś połowę egzaminów praktycznych odwołaliśmy. Część teoretyczna odbywa się bez przeszkód – mówi Janusz Stachowicz, dyrektor WORD w Rzeszowie.

Łąki kwietne w Rzeszowie

Protesty w WORD Rzeszów

Jak zapewnia Janusz Stachowicz o proteście dowiedział się z mediów. - Do mnie żadne postulaty, ani żądania nie wpłynęły – dodaje. Zapytaliśmy, więc co z osobami, które dziś straciły możliwość przeprowadzenia egzaminu praktycznego.

- Osoby, które miały dziś egzamin praktyczny zostały poinformowane, że te nie odbędą się. Mogą zapisywać się na przyszły tydzień. Kolejek w rzeszowskim WORD-zie nie ma długich – tłumaczy dyrektor WORD w Rzeszowie.

Egzaminatorzy poniosą konsekwencję?

Czy będą konsekwencje dla osób, które nie przyszły dziś do pracy?

- Jeżeli ktoś jest na zwolnieniu lekarskim to ciężko mówić o jakichkolwiek konsekwencjach, tym bardziej, że do mnie żadne postulaty osób protestujących nie wpłynęły – zapewnia dyrektor.