Przemyśl: Łukasz P., który zabarykadował się wczoraj z synem usłyszy cztery zarzuty

2020-12-17 15:59 mj
prokuratura przemyśl
Autor: przemysl.po.gov.pl

Jak przekazała nam przemyska prokuratura 36-latek przebywa teraz w szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy. Prokurator postawi mu między innymi zarzut wzięcia i przetrzymywania zakładnika. Jutro zostanie też skierowany wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny

Przemyśl: Ojciec zabarykadował się z 5-letnim synem

Dzisiaj popołudniu prokurator przesłucha Łukasza P. i przedstawi mu cztery zarzuty. Jutro skieruje też wniosek o areszt.

Wczoraj w Przemyślu 36-latek zabarykadował się z 5-letnim synkiem w pokoju w pokoju mieszkania jednej z kamienic przy ulicy Słowackiego.

- Prokurator przedstawi mu zarzut wzięcia i przetrzymywania zakładnika, oraz zarzut złamania sądowego zakazu zbliżania się do matki dziecka, a także znieważenia policjantów i stosowania gróźb karalnych - powiedziała radiu ESKA Marta Pętkowska, rzeczniczka prasowa przemyskiej prokuratury.

Mężczyźnie została pobrana krew do badania, by sprawdzić czy był pod wpływem narkotyków. Łukasz P. przebywa teraz w szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy. Grozi mu co najmniej 3 lata więzienia.​

Przemyśl - ojciec, który zabarykadował się z synem był karany

Jak przekazała nam Marta Pętkowska, Łukasz P. był już karany za nękanie, naruszenie miru domowego i nietykalności cielesnej swojej byłej konkubiny, za co sąd na początku grudnia skazał go prawomocnym wyrokiem na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł także wobec niego czteroletni zakaz zbliżania się i kontaktowania się z matką 5-letniego chłopca.

Przemyśl - zabarykadował się w pokoju z synem

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15 w jednej z kamienic przy ulicy Słowackiego w Przemyślu. 36-letni mieszkaniec Przemyśla wszczął awanturę domową, zamknął się z dzieckiem w pokoju i nikogo do siebie dopuścić.

Policja nie mogła dostać się do mieszkania, wyważono więc drzwi. 

Przed godziną 22 w środę policyjni kontrterroryści weszli do pokoju i zatrzymali 36-latka. Chłopiec po przebadaniu przez ratowników medycznych, trafił pod opiekę matki. Nikt nie ucierpiał.

QUIZ. Czy znasz te przedmioty do makijażu

Pytanie 1 z 7
Jak używamy popularnych gąbeczek do makijażu?