RE: Rzeszów Festiwal: Nowa impreza na bulwarach. Zagra Brodka, Margaret i Pezet!

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

RE: Rzeszów Festiwal: Nowa impreza na bulwarach. Zagra Brodka, Margaret i Pezet!

2022-04-21 14:14

Dwa dni relaksu, dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd i unikalne połączenie muzyki i światła - to przepis na pierwszą edycję nowego letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL. Impreza współorganizowana przez miasto potrwa od 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem i ma ambicję stać się nowym punktem na festiwalowej mapie Polski, ale i Europy.

Festiwal zostanie podzielony na dwie sceny. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy i rocka. Wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show i przeboje z czołówek list streamingowych serwisów. Na scenie TANECZNEJ pojawią się czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone np. przez pierwszą damę muzyki klubowej, Novikę. W sumie - kilkanaście koncertów w dwa dni.

- Postawiliśmy na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Pełen dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu - tłumaczy prezydent Rzeszowa. - Ma ściągać do Rzeszowa nie tylko fanów dobrej muzyki z okolicy, ale i z całej Polski – dodaje Fijołek.

Lewandowski w sutannie! Biskup podbija TikToka

Kto zagra na festiwalu?

Brodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa - to pierwsze gwiazdy, które otwierają line-up RE: RZESZÓW FESTIVALU. To wydarzenia pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji. W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. To połączenie jakiego w tym regionie jeszcze nie było.

- To kompilacja fantastycznych koncertów i unikalnych projektów wizualnych. Chcemy, żeby nowy festiwal był dwudniowym piknikiem z muzyką i światłem dla całych rodzin i dla wszystkich, którzy kochają muzykę i szukają wrażeń na najlepszym poziomie - mówią organizatory imprezy, Ania Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski.

Źródło: RE: Rzeszów Festiwal: Nowa impreza na bulwarach. Zagra Brodka, Margaret i Pezet!