REGION: Ponad  5 tys 800 ton pomocy humanitarnej trafiło z Podkarpacia na Ukrainę!

i

Autor: fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

REGION: Blisko 5,8 tys. ton pomocy humanitarnej trafiło z Podkarpacia na Ukrainę!

2022-04-28 17:13

Blisko 5,8 tysięcy ton. Dokładnie tyle różnego rodzaju pomocy humanitarnej wyjechało z podkarpackich magazynów na teren Ukrainy, ale jak podkreśla wojewoda podkarpacki Ewa Leniart – ten proces cały czas trwa, a zapotrzebowanie rośnie z każdą minutą.

Z gminnych do powiatowych, z powiatowych do wojewódzkich i wtedy do Ukrainy. Tak wygląda system magazynów działających na terenie Podkarpacia. Cała siatka pomocy humanitarnej jest skonstruowana w ten sposób, by pomagać Ukraińcom będącym w swojej ojczyźnie, jak i tym najbardziej potrzebującym w regionie. – Stworzony został system, zakładający funkcjonowanie magazynów od poziomu gminnego, poprzez powiatowy i wojewódzki, gdzie tę pomoc humanitarną koncentrujemy po to, aby przekazać ją w pierwszej kolejności na Ukrainę, ale także dla uchodźców, którzy znajdują się na terenie naszego kraju – przypomniała Ewa Leniart

Na teren Ukrainy trafiło już blisko 5,8 tys. ton pomocy humanitarnej. Dodatkowo, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej, zostało przekazane łącznie już ponad 8 tys. ton pomocy oraz ponad 100 agregatów prądotwórczych.

Nowe radiowozy. Policja pokazała je w Targach Kielce

Z Podkarpacia na zachód Ukrainy

Pomoc ta trafiła do Lwowa, Tarnopola, Charkowa, Odessy, Czernihowa, Kijowa, Zaporoża, Żytomierza, Dniepra, Winnicy, Kamieńca Podolskiego, Buczy, Cherniwcy, Podilly, Nowojaworowska, Jaworowa, Borysławia, a także do uchodźców w zachodniej Ukrainie, znajdujących się w kryzysie humanitarnym. Pomoc dotarła też m. in do Szpitala Dziecięcego we Lwowie. Duża część darów została przekazana do punktów noclegowych dla uchodźców na Podkarpaciu oraz do punktów recepcyjnych na granicy.

Źródło: REGION: Blisko 5,8 tys. ton pomocy humanitarnej trafiło z Podkarpacia na Ukrainę!