Ropczyce: Nowy dworzec autobusowy nabiera kształtów. Kiedy koniec prac?

i

Autor: fot. Gmina i Miasto Ropczyce

Ropczyce: Nowy dworzec autobusowy nabiera kształtów. Kiedy koniec prac?

2022-02-18 18:14

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem – dworzec nabiera już odpowiednich kształtów. Obecnie na dworcu trwają prace wykończeniowe. Wykonywana jest elewacja ścian oraz środek poczekalnie. Na plac budowy dostarczone są już materiały do budowy wiat autobusowych.

Obecnie trwają prace związane z wykończeniem budynku: wykonywana jest elewacja ścian zewnętrznych oraz środek poczekalni. Na plac budowy dostarczone są już materiały do przygotowania terenu pod wiatę autobusową. Nowy dworzec autobusowy w Ropczycach nabiera kształtów. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i wiele wskazuje na to, że pod koniec czerwca podróżni i mieszkańcy Ropczyc będą mogli już korzystać z nowoczesnej poczekalni.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Miasto znalazło wykonawcę nowej hali przy I LO. Ma być gotowa w 2024 roku

Tańszy w utrzymaniu

Mniejszy, nowoczesny, energooszczędny i dostosowany do potrzeb mieszkańców dworzec pomieści: poczekalnię, dwustanowiskową kasę biletową oraz część socjalną dla pracowników. Obok będzie spora wiata, pod którą w jednym momencie zmieszczą się cztery autokary. Obok wiaty będzie również parking dla reszty autobusów.

Władze Ropczyc wierzą, że koszty utrzymania nowego dworca będą o ok. 60 % mniejsze, niż obecnego budynku. Teraz jest to kwota ok. 350 tys. zł rocznie. Gdy nowy obiekt zostanie oddany do użytku, wyburzony będzie obecny dworzec. Budowa dworca pochłonęła ponad 2,7 mln zł.

Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka
Źródło: Ropczyce: Nowy dworzec autobusowy nabiera kształtów. Kiedy koniec prac?