rak

i

Autor: pexels.com

"Różowa sobota" w Rzeszowie. Będą darmowe badania i konsultacje

2021-10-20 15:07

Nie odwlekajcie tego w nieskończoność, tylko przyjdźcie i zbadajcie się za darmo. W sobotę, 23 października w szpitalu przy Szopena w Rzeszowie w godzinach od 9 do 13 odbędzie się „różowa sobota”. I wszystkie panie będą mogły zbadać się za darmo.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu.

– Tylko regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie, mówi Aleksandra Kozdraś, koordynator „różowej soboty” w KSW Nr 1 w Rzeszowie.

W jakich godzinach możecie się przebadać?

Podczas „różowej soboty”, w godzinach od 09:00 do 13:00 (obowiązuje rejestracja od 09:00 do 10:30) zostaną przeprowadzone: badanie USG piersi oraz badanie mammograficzne piersi, a także będzie można skorzystać z bezpłatnej porady specjalistycznej.

„Różową sobotę”, swoją wiedzą i doświadczeniem wesprze Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS. Jest to ogólnopolska organizacja, której główną ideą jest edukacja szeroko pojętej profilaktyki nowotworowej oraz udzielanie wsparcia dla osób będących w trakcie lub po chorobie nowotworowej oraz ich rodzinom.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Źródło: "Różowa sobota" w Rzeszowie. Będą darmowe badania i konsultacje