Nauczą się szyć ekologiczne torby oraz tworzyć naturalne kosmetyki. Rusza kampania „Tipy na plastiki”

i

Autor: Unsplash.com/ Nick Fewings

Rusza kampania „Tipy na plastiki”. Nauczą się szyć ekologiczne torby oraz tworzyć naturalne kosmetyki

2022-03-25 15:17

W ramach kampanii edukacyjnej rzeszowscy uczniowie, będą mieli szansę przekonać się, że życie bez plastiku albo jego ograniczenie w codziennym życiu jest możliwe. Kampanię organizują wspólnie Miasto Gmina Rzeszów, Fundacja Odzyskaj Środowisko, organizacja odzysku AURAEKO oraz Dominika Łabędzka– influencerka w duchu zero waste.

Najważniejszym i nadrzędnym celem kampanii jest uświadomienie jak dużo plastiku nas otacza na co dzień. Butelki, pojemniki na żywność, reklamówki, opakowania na kosmetyki. Świat zachłysnął się tym materiałem, który jest tani w produkcji, wytrzymały i odporny na uszkodzenia. W 2018 roku wyprodukowaliśmy aż 360 milionów ton plastiku. Już najwyższy czas ograniczyć jego ilość – tłumaczy Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. To właśnie Fundacja Odzyskaj Środowisko, Miasto Rzeszów, a także organizacja odzysku AURAEKO we współpracy z Dominiką Łabędzką – influencerką w duchu zero waste stoją za inicjatywą.

CZYTAJ TAKŻE: W najbliższą sobotę na Podkarpaciu #SpacerZLeśnikiem. Wybierz się do lasu!

Kampania „Tipy na plastiki” w rzeszowskich szkołach

W ramach kampanii „Tipy na plastiki” uczniowie rzeszowskich szkół będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach szycia ekologicznych toreb w Zespole Szkół Gospodarczych czy zajęciach ekologicznych z tworzenia kosmetyków naturalnych w Zespole Szkół nr 3. Będą również filmiki i porady Dominiki Łabędzkiej (@rejestruje), a także challenge dla szkół i uczniów i gra bingo.

Fundacja Odzyskaj Środowisko stawia na praktyczne rozwiązania, dlatego w każdym dniu będziemy prezentować konkretne rozwiązania, które można wcielić w życie, by zredukować ilość plastiku. Opowiemy o tym, jak być zero waste na zakupach, w szkole i w domu – podkreśla Rodkiewicz. Kampania potrwa do 31 marca, a informacji na jej temat szukać można na stronie Szkolne Centrum Recyklingu.

Rzeszów. Zderzenie dwóch autobusów! Jest 23 poszkodowanych

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?
Źródło: Rusza kampania „Tipy na plastiki”. Nauczą się szyć ekologiczne torby oraz tworzyć naturalne kosmetyki