Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny!

i

Autor: Pixabay

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny!

2022-02-09 14:43

W poniedziałek rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Zajęcia, ze względu na pandemię, prowadzone będą w trybie hybrydowym- tym samym ich uczestnicy skorzystać będą mogli zarówno z wykładów online prowadzonych w trybie „live”, jak i stacjonarnych warsztatów. Plany oraz forma zajęć będą różnić się w zależności od filii Uniwersytetu.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny z rekrutacją małych studentów na semestr letni startuje w najbliższy poniedziałek 14 lutego. Z darmowych zajęć skorzystać mogą uczniowie podkarpackich szkół w wieku od 7 do 12 lat. Spotkania zaś, ze względu na pandemię, będą się odbywać w formie hybrydowej-uczestnicy będą mogli więc skorzystać zarówno z wykładów online prowadzonych w trybie „live”, jak również stacjonarnych warsztatów.

CZYTAJ TAKŻE: RIK ogłosił konkurs grantowy! Do zgarnięcia spora suma

Czego będą się uczyć mali studenci?

- W semestrze letnim uczestnicy wykładów dowiedzą się jak zadbać o swój mózg by osiągnąć „super moc” we wszystkim co robią w życiu. Przeprowadzą eksperymenty, których głównym bohaterem będzie jajko, dowiadując się przy tym jakie są inne jego zastosowania poza kulinarnymi. Odbędą też „kosmiczną” wycieczkę na orbitę Ziemi, skąd obejrzą najbardziej znane, największe wulkany tworząc przy tym kilka doświadczeń „wulkanicznych” - informują organizatorzy.

Będzie też wycieczka w przeszłość, a dokładniej w historyczne czasy Rzeczypospolitej XVII wieku. Podczas tej wyprawy uczestnicy dowiedzą się m.in. kto wówczas odwiedzał Polskę i co takiego tam w ogóle robił. Celem organizowanych w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego jest pokazanie dzieciom, że nauka to nie tylko książki i teoria, ale też ciekawa zabawa, która inspirować ma do poszerzania swoich horyzontów oraz samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Rekrutacja potrwa do 21 lutego włącznie. Szczegóły zaś na jej temat oraz zaplanowanych w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego zajęć znaleźć można >>TUTAJ<<.

Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Źródło: Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny!