Pieniądze

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Wakacje kredytowe. Kredytobiorco, sprawdź ile można zyskać?

RZESZÓW. 80-latka straciła oszczędności życia. Wyrzuciła je przez okno

2022-03-25 15:32

Wyrzuciła przez okno oszczędności życia i złotą biżuterię. 80-latka z Rzeszowa uwierzyła, że rozmawia z policjantem. A zaczęło się od telefonu. Oszust wmówił kobiecie, że jej oszczędności są zagrożone. W międzyczasie dopytał o kosztowności jakie ma w domu. Po tym wszystkim 80-latka spakowała do reklamówki złoto oraz pieniądze i wyrzuciła je przez okno.

Do 80-letniej mieszkanki Rzeszowa, na telefon stacjonarny, zadzwonił nieznany mężczyzna. Posłużył się znaną legendą. Miał prowadzić śledztwo w sprawie oszustów okradających ludzi. Początkowo kobieta miała wątpliwości, jednak mężczyzna rozwiał je, polecając seniorce, aby  potwierdziła jego tożsamość, dzwoniąc pod nr 997.

CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie autobusów al. Rejtana w Rzeszowie. NOWE informacje [FOTO]

- Podczas dalszej rozmowy, prowadzonej już przez telefon komórkowy, mężczyzna wypytał kobietę o posiadane w domu oszczędności i złoto. Namówił ją do przekazania wszystkich oszczędności twierdząc, że im większa ich wartość, tym wyższa będzie kara dla oszustów. Zapewniał, że po zatrzymaniu sprawców, wszystko zostanie jej zwrócone - informują rzeszowscy policjanci.

Kobieta wyrzuciła swoje oszczędności przez okno. Tych później nie otrzymała. Sprawa trafiła na policję.

Politechnika Rzeszowska współtworzy przychodnię dla uchodźców
Źródło: RZESZÓW. 80-latka straciła oszczędności życia. Wyrzuciła je przez okno