RZESZÓW. Autobus Ciepła zakończył swoje kursy. Pewne jest, że wróci na ulice!

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Autobus Ciepła zakończył swoje kursy. Pewne jest, że wróci na ulice!

2022-03-24 15:01

Ponad siedem i pół tysiąca ciepłych posiłków wyjechało z Autobusu Ciepła. Przypomnijmy, ten po Rzeszowie kursował od 15 listopada do 15 marca. Specjalny autobus od poniedziałku do piątku spotkać mogliście w okolicy bazy MPK przy Trembeckiego, przy Kościele przy ulicy Orlej, na parkingu przy hali na Podpromiu i w okolicach Parku Papieskiego. Choć akcja już się zakończyła, to pewne jest, że zostanie powtórzona.

Podczas trwania akcji #Autobus Ciepła potrzebujący otrzymali ponad 7,5 tys. posiłków. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa. #Autobus Ciepła to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

CZYTAJ TAKŻE: Wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Parkowej. Wyremontowany zostanie 800-metrowy odcinek jezdni

#Autobus ciepła. Na czym polegała akcja?

Akcja rozpoczęła się w połowie listopada ubiegłego roku. Polegała na tym, że specjalny autobus pojawiał się, od poniedziałku do piątku, w czterech punktach Rzeszowa: w okolicy bazy MPK przy Trembeckiego, przy Kościele Matki Bożej Różańcowej na ulicy Orlej, na parkingu przy hali na Podpromiu i w okolicach Parku Papieskiego od strony Alei Armii Krajowej, gdzie osoby potrzebujące otrzymywały gorące posiłki. Wydanych zostało ich dokładnie 7550. Akcja #Autobus Ciepła trwała w okresie zimowym. Zakończyła się 15 marca.

Przypominamy, że w Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok osoby potrzebujące mogą korzystać w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ul. Styki 21.

Kolejki po PESEL w Rzeszowie
Źródło: RZESZÓW. Autobus Ciepła zakończył swoje kursy. Pewne jest, że wróci na ulice!