RZESZÓW: Będzie nawet tysiąc miejsc! Dziesięć firm chętnych na wykonanie projektu wielopoziomowego parkingu przy Podpromiu

2020-11-19 9:49 wk
RZESZÓW: Będzie nawet tysiąc miejsc! Dziesięć firm chętnych na wykonanie projektu wielopoziomowego parkingu przy Podpromiu
Autor: Pixabay.com

Do drugiego już przetargu zgłosiło się w sumie 10 firm, z czego 4 propozycje mieszczą się w zakładanym przez miasto budżecie w wysokości 600 tysięcy złotych. Magistrat umowę chce podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w grudniu.

Do pierwszego postępowania zgłosiło się siedem firm. Jednak ze względu na brak wpłaty wadium jednej z nich oraz braki w dokumentach u innej przetarg trzeba było powtórzyć. Do aktualnego zgłosiło się w sumie 10 oferentów. Teraz trwa analiza ofert, jest też czas na pytania dodatkowe.

Ponieważ 4 sposród10 nadesłanych propozycji mieszczą się w budżecie urzędu, prawdopodobnie teraz przetarg uda się rozstrzygnąć. Jak mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa- Umowę z wykonawcą chcielibyśmy podpisać w grudniu. Będzie miało in około 10 miesięcy na zrealizowanie tego projektu. Licząc więc pobieżnie- inwestycja mogłaby się zacząć na przełomie 2021 i 2022 roku.

Przypomnijmy, na parkingu przy hali powstać ma 3 dodatkowe poziomy. Tym samym ilość miejsc parkingowych w tamtym miejscu zwiększy się do około tysiąca. Wybudowane mają zostać oczywiście także wjazdy i wyjazdy, w tym nowy wyjazd na wysokości Mostu Zamkowego, w kierunku Urzędu Miasta Rzeszowa.

Posłuchaj o niedomykalności zastawki trójdzielnej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jeździ na rowerze mimo braku rąk