Rzeszów: Europosłanka poparła jednego z kandydatów

2021-04-19 14:25 a.z. A.I
Rzeszów
Autor: max_gloin/Pixabay.com Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022: Ponad 8 mln zł do wydania! Od 5-go lipca mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły

"Głosujmy na osobę z Rzeszowa" - to słowa europosłanki Elżbiety Łukacijewska, która w nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa poparła kandydaturę Konrada Fijołka. Według Łukacijewskiej pozostałe osoby walczące o najważniejszy urząd w mieście nie mogą dobrze rządzić miastem, bo w nim nie mieszkają.

W poniedziałek w Rzeszowie Elżbieta Łukacijewska wzięła  udział we wspólnej konferencji prasowej z kandydatem na prezydenta miasta w przedterminowych wyborach Konradem Fijołkiem. Łukacijewska podkreśliła, że z przyjemnością wspiera swoim głosem Konrada Fijołka i zaapelowała o to samo do mieszkańców Rzeszowa.

 „Uważam, że ktoś, kto wywodzi się z Rzeszowa, ktoś, kto tutaj się urodził, mieszka, pracuje, a przede wszystkim ma takie doświadczenie samorządowe jak Konrad będzie najlepszym prezydentem Rzeszowa. Będzie realizował wszystkie zamierzenia, plany i oczekiwania mieszkańców Rzeszowa. Konrad jest takim sąsiadem każdego mieszkańca Rzeszowa i mam nadzieję, i o to apeluję, że mieszkańcy poprą swojego, dadzą głos na sąsiada, dadzą głos na samorządowca” – mówiła poseł.

 

Kwietniowa Rzeszowska Masa Krytyczna indywidualnie!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Zauważyła jednocześnie, że żaden z pozostałych kandydatów na prezydenta miasta nie jest z Rzeszowa. Wytknęła, że osoba popierana przez dotychczasowego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca kupiła mieszkanie i zamieszkała w Rzeszowie i prosi o wsparcie mieszkańców, „ale ta osoba nie urodziła się w Rzeszowie, nie chodziła tutaj do szkoły, nie studiowała, nie pracowała i nie jest samorządowcem” – zauważyła Łukacijewska.

Kandydat na prezydenta Konrad Fijołek dziękując europosłance Łukacijewskiej za poparcie powiedział, że jest to dla niego szczególnie ważne, ponieważ poseł Łukacijewska to osoba, która kojarzy się ze zwycięstwem.

CZYTAJ TAKŻE: CM Medyk: Wzywamy do zaprzestania fabrykowania fake newsów. Jest pismo w sprawie doniesień medialnych

Dokarmianie ptaków. Co warto wiedzieć? POSŁUCHAJ:

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Fijołek jest byłym współpracownikiem Ferenca, wiceprzewodniczącym rady miasta i szefem klubu Rozwój Rzeszowa. Popierają go też m.in. PO, PSL i Ruch Polska 2050.

Chęć kandydowania - oprócz Fijołka - zgłosili m.in.:

  • popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart,
  • proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (Solidarna Polska),
  • poseł Konfederacji Grzegorz Braun.
Sonda
Czy pójdziesz na wybory na prezydenta Rzeszowa, 9 maja?
Źródło: Rzeszów: Europosłanka Elżbieta Łukacijewska poparła jednego z kandydatów na prezydenta miasta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany