RZESZÓW: Kolejny krok do powstania aquaparku.  Miasto szuka firmy, która opracuje studium wykonalności

i

Autor: Unsplash.com/ Haley Phelps

RZESZÓW: Kolejny krok do powstania aquaparku. Miasto szuka firmy, która opracuje "studium wykonalności"

2022-03-07 15:13

Chodzi o ogłoszony przez urzędników przetarg, który wyłonić ma firmę, która zajmie się opracowaniem tzw. studium wykonalności planowanego w mieście aquaparku. Projekt zawierać ma m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji parku wodnego, dla każdego z trzech proponowanych przez urzędników wariantów.

Każdy z proponowanych przez urzędników wariantów zakłada inną opcję - w wariancie pierwszym na należących do miasta terenach na osiedlu Staromieście powstać miałby tylko aquapark, w drugim aquapark wraz z basenami zewnętrznymi i zewnętrzną strefą rekreacyjną. Trzeci zaś to opcja „premium”, czyli budowa parku wodnego z infrastrukturą zewnętrzną, w której znaleźć miałoby się dodatkowo także kryte lodowisko. - Pierwszym krokiem było przeprowadzenie wstępnych konsultacji rynkowych, które miały na celu zebranie podstawowych informacji na temat planowanej inwestycji od firm, które mają doświadczenie m.in. w realizacji, finansowaniu, projektowaniu tego typu przedsięwzięć. W konsultacjach wzięło udział osiem firm reprezentujących różne branże: budowlane, projektowe, architektoniczne - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Atak nożownika w Stalowej Woli. Podejrzany to 14-latek!

Miasto szuka wykonawcy, który opracuje "studium wykonalności"

Teraz miasto szuka firmy, która opracuje dla każdej z trzech propozycji parku wodnego tzw. studium wykonalności. To określić ma m.in. koszty oraz technologie budowy aquaparku.

- Studium ma być dokumentem, który będzie zawierał analizy prawne, finansowe, ekonomiczne i funkcjonalne przyszłej inwestycji. Pomogą one w jak najlepszym przygotowaniu budowy rzeszowskiego parku wodnego, określeniu jego potencjału, mocnych i słabych stron, ryzyka związanego z realizacją takiego zadania a także szans na powodzenie całego przedsięwzięcia - tłumaczy Gernand.

Według planów ratusza, planowany na Staromieściu aquaparku ma zająć powierzchnię około 6 ha. Otwarcie złożonych w przetargu ofert- 15-go marca.

Hakerzy uderzają w Rosję
Źródło: RZESZÓW: Kolejny krok do powstania aquaparku. Miasto szuka firmy, która opracuje "studium wykonalności"