Rzeszów: Łącznik między ul. Wierzbową i Kopisto już gotowy. Kosztował prawie 8 mln

i

Autor: MS

Rzeszów: Łącznik między ul. Wierzbową i Kopisto już gotowy. Kosztował prawie 8 mln

2022-03-09 16:10

Już czeka na premierową przejażdżkę. W końcu mamy dobre informacje dla kierowców z Rzeszowa. Łącznik między ulicą Wierzbową, a al. Kopisto jest już oficjalnie otwarty. Ponad półkilometrowa trasa kosztowała miasto prawie 8 mln złotych.

Nowy łącznik będzie nosił nazwę Podwisłocze. Od środy kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi, która połączyła dwie rzeszowskie ulice: Kopisto i Wierzbową.

– Ma ona długość 700 metrów. Ta inwestycja nie była łatwa, bo musieliśmy zmieścić drogę między rzeką a istniejącymi zabudowaniami. Jestem przekonany, że łącznik pozwoli rozładować ruch w tej części miasta. A sytuacja poprawi się jeszcze bardziej, kiedy otworzymy budowane już połączenie pod wiaduktem kolejowym w rejonie ulic Batorego i Siemieńskiego – mówił Konrad Fijołek,

CZYTAJ TAKŻE: Pomoc Ukrainie: Filie RDK-u będą nieczynne w niedzielę. Dary będzie można przynosić od poniedziałku do soboty

Koniec z parkowaniem wzdłuż chodnika

Budowa kosztowała ponad 7,6 mln zł. Oprócz 700-metrowego odcinka drogi powstały tam także chodniki i odcinki ścieżki rowerowej i oświetlenie. Trasa czeka na pierwsze samochody, które śmigną nową jezdnią, ale to z kolei problem dla tych, którzy do tej pory parkowali wzdłuż chodnika. Teraz kierowcy muszą szukać nowego miejsca.

- Nie parkujemy na chodnikach, bo przypominam, że grozi to mandatem i przypominam, że mandaty są teraz znacznie wyższe, niż bywały do tej pory – zaznacza Konrad Fijołek. - Szanujmy się jako uczestnicy ruchu. Chodnik służy mieszkańcom, którzy poruszają się pieszo, a nie parkującym tu samochody – dodaje prezydent.

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Źródło: Rzeszów: Łącznik między ul. Wierzbową i Kopisto już gotowy. Kosztował prawie 8 mln