RZESZÓW: Mieszkańcy osiedla Pobitno będą mieć swój park kieszonkowy! Gotowy ma być latem

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów

RZESZÓW: Mieszkańcy osiedla Pobitno będą mieć swój park kieszonkowy! Gotowy ma być latem

2022-03-17 13:23

Jeszcze w tym miesiącu rzeszowscy urzędnicy chcą ogłosić przetarg, w którym wyłonią wykonawcę nowego zieleńca przy ul. Kurpiowskiej. Na obszarze około 30 arów pojawiać mają się m.in. wypoczynkowe parklety i plenerowa siłownia.

Pierwsze parki kieszonkowe w Rzeszowie powstały jeszcze w ubiegłym roku. decyzją prezydenta, Konrada Fijołka, pojawiły się w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta oraz Ustrzyckiej i Sanockiej. W tym roku zaś pierwszy z nich wykonany ma zostać na osiedlu Pobitno, przy ul. Kurpiowskiej. Miasto, jeszcze w tym miesiącu chce ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawca nowego zieleńca- ten zająć ma powierzchnię około 30 arów.

Projekt ogrodu jest już gotowy. Zarząd Zieleni Miejskiej zaplanował w nim m.in. ustawienie zadaszonej pergoli, urządzeń siłowni plenerowej, ławek i parkletów wypoczynkowych. Te elementy będą otoczone wielokolorowymi rabatami bylinowymi oraz dużymi drzewami. W ramach tego zadania posadzonych zostanie 1347 roślin, w tym 38 drzew - m.in grabów pospolitych i klonów pospolitych oraz wiele krzewów, bylin i traw ozdobnych, wśród których znajdą się m.in. hortensje, liliowce, jeżówki czy rozplenice- informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Teren parku zaś oświetlić mają wykorzystujące energię słoneczną lampy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników- po parku będzie można spacerować już tego lata. Kolejne zaś powstać mają m.in. przy al. Sikorskiego oraz w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka.

Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Bez czego nie da się zrobić majonezu?
Koniec noszenia maseczek od 1 kwietnia? Jest rekomendacja ministra zdrowia
Posłuchaj, jak interpretować wyniki morfologii i OB. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Źródło: RZESZÓW: Mieszkańcy osiedla Pobitno będą mieć swój park kieszonkowy! Gotowy ma być latem