RZESZÓW. Strefa rekreacyjno-sportowa powstanie na osiedlu Króla Augusta

i

Autor: pixabay boisko

RZESZÓW. Na osiedlu Króla Augusta powstanie strefa rekreacyjno-sportowa

2022-02-01 15:14

Na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie, jeszcze w tym roku powstanie strefa rekreacyjno-sportowa. Ta pojawi się na terenie szkoły podstawowej numer 2 przy ul. Kamińskiego 12. Jej częścią będzie siłownia plenerowa, zadaszony parking rowerowy na 15 jednośladów i jeszcze więcej atrakcji. Jakich?

Inwestycja zostanie wykonana na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12. Jej częścią będzie m.in. montaż plenerowej siłowni. - Zadanie, które będzie realizowane na os. Króla Augusta w Rzeszowie składać się będzie z kilku elementów. Jeden z nich to przebudowa istniejącego boiska do piłki nożnej. Wykonana zostanie nowa podbudowa, powierzchnia boiska będzie wyrównana i wyprofilowana. Ułożona zostanie także nowa murawa, zamontowane nowe bramki a istniejące piłkochwyty wydłużone i odnowione - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Budowa basenu na ul. Matuszczaka. Otylia Jędrzejczak sprawdziła czy prace idą zgodnie z planem

Co jeszcze powstanie?

Drugim elementem będzie montaż siłowni plenerowej, z czterema podwójnymi stanowiskami. Trzecia część inwestycji to wymiana nawierzchni przy istniejącym placu zabaw na nową, poliuretanową. Ostatnim elementem będzie montaż zadaszonej wiaty rowerowej.

Trwa już przetarg na wybór firmy, która zadanie zrealizuje. Rozstrzygnięcie nastąpi prawdopodobnie na przełomie lutego i marca. Wykonawca na wykonanie inwestycji na os. Króla Augusta będzie miał 90 dni od dnia podpisania umowy.

Rzeszów po raz 30. gra z Wielką Orkiestrą
Źródło: RZESZÓW. Na osiedlu Króla Augusta powstanie strefa rekreacyjno-sportowa