Rzeszów: Oglądnij film i pomóż żołnierzom z Ukrainy. Charytatywny pokaz WDK

i

Autor: Podkarpackie Film Commission

Rzeszów: Oglądnij film i pomóż żołnierzom z Ukrainy. Charytatywny pokaz WDK

2022-03-15 15:12

Oglądnij film i pomóż ukraińskim żołnierzom. To propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, który już w najbliższą sobotę puści na swoim ekranie film „Homeward”. Produkcja była kandydatem Ukrainy do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Filmowi towarzyszy zbiórka, z której cały dochód trafi do organizacji, która pomaga w rehabilitacji ukraińskich żołnierzy.

Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają na projekcję ukraińskiego filmu „Homeward”. Na pokaz w sposób szczególny zaprasza reżyser – Nariman Aliev, który swoją twórczością chce wesprzeć swój kraj pogrążony w wojnie. Co ważniejsze, pokazowi będzie towarzyszyć zbiórka, z której dochód w pełni zostanie przekazany organizacji Come Back Alive, która finansuje rehabilitację broniących swojego kraju żołnierzy.

CZYTAJ TAKŻE: SPORT: 15. PKO Półmaraton Rzeszowski i 7. PKO Sztafeta Półmaratońska już 10 kwietnia!

Dołóż swoją „cegiełkę”

Pokaz nie jest biletowany, ale organizatorzy zachęcają kinomaniaków do przekazywania środków na zorganizowaną zbiórkę. W 2020 roku film „Homeward” był oficjalnym kandydatem Ukrainy do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Produkcja opowiada o krymskim Tatarze Mustafie, który stracił najstarszego syna na wojnie między Rosją a Ukrainą. Postanawia przewieźć ciało zmarłego syna z Kijowa na Krym, by pochować go w rodzinnych stronach. Wraz z młodszym synem wyruszają w podróż, która odmieni ich relację. Film zostanie wyświetlony z napisami w języku angielskim. Wszystkie informacje znajdziecie na fejsie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Start w najbliższą sobotę o 19

Davide Martello. Niezwykłe koncerty na przejściu granicznym w Medyce
Źródło: Rzeszów: Oglądnij film i pomóż żołnierzom z Ukrainy. Charytatywny pokaz WDK