RZESZÓW. Pierwsze dary dla Ukrainy już w drodze. Ale zbiórka nadal trwa i potrzebna dalsza pomoc

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwsze dary dla Ukrainy już w drodze. Ale zbiórka nadal trwa i potrzebna dalsza pomoc

2022-03-01 15:25

Pierwsze dary dla Ukrainy już w drodze! Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę. Zabrały wszystko, co od czwartku podarowali Ukraińcom Rzeszowianie. Zbiórka nadal trwa i potrzebna dalsza pomoc.

Zbiórka darów dla ogarniętej wojną Ukrainy trwa od czwartku. - Mieszkańcy Rzeszowa po raz kolejny pokazali, że są wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach. Bardzo szybko zebraliśmy mnóstwo rzeczy, o które apelowali nasi ukraińscy przyjaciele. W pomoc jest zaangażowanych mnóstwo ludzi, jestem dumny i wzruszony kiedy to obserwuję – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Wczoraj wieczorem spod hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu wyjechały cztery tiry wypełnione darami. Pojechały głównie do Iwano - Frankiwska oraz w rejon obwodu lwowskiego. Zabrały wszystko, co udało się do tej pory zebrać w punktach na terenie miasta.

CZYTAJ TAKŻE: Pomoc dla Ukrainy – Rzeszów: Jak pomóc Ukraińcom, którzy znaleźli się w Rzeszowie

Co jest najbardziej potrzebne?

Jak informują przedstawiciele ukraińskich miast, w tej chwili najbardziej potrzebne są: opatrunki, apteczki, śpiwory, materace, karimaty, koce, latarki, baterie, powerbanki, ładowarki, pieluszki, środki higieniczne i generatory prądu. Zbierane są także inne produkty, których lista jest na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa. Aby ją otworzyć, trzeba wejść w baner „Rzeszów dla Ukrainy” a następnie otworzyć zakładkę „Zbiórka darów”. W tym miejscu można znaleźć także listę punktów zbiórki.

Dary możecie przynosić do filii Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Zespołu Szkół Gospodarczych. Punkty działają codziennie, są otwarte w godzinach 12-20. Na miejscu, w godz. 13-19 osoby w potrzebie mogą także odbierać dary. Na miejscu wystarczy wylegitymować się paszportem.

Rzeszów pomaga sąsiadom z Ukrainy. Trwa zbiórka darów
Źródło: RZESZÓW. Pierwsze dary dla Ukrainy już w drodze! Zbiórka nadal trwa