Rzeszów: Przy ul. Krzywoustego powstanie nowy parking. Ile będzie miał miejsc?

i

Autor: Pixabay

Rzeszów: Przy ul. Krzywoustego powstanie nowy parking. Ile będzie miał miejsc?

2022-02-11 15:08

Miasto wybuduje przy ul. Krzywoustego nowy parking. Tego chcieli mieszkańcy, ponieważ właśnie ten pomysł wygrał w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na razie do rzeszowskiego magistratu spływają oferty od potencjalnych wykonawców, ale pierwsze prace mają ruszyć całkiem szybko. Ile samochodów pomieści nowy parking?

Nowy parking to zadanie wybrane przez mieszkańców w głosowaniu na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Do przetargu na jego realizację zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty są warte od 231 tys. zł do 303 tys. zł. Dokumenty są właśnie analizowane i jeśli miasto nie dopatrzy się w nich żadnych błędów, umowa zostanie podpisana z najtańszą firmą – informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszowską fontannę multimedialną czeka remont! Dzięki temu powrócą wieczorne pokazy!

Kiedy samochody zaparkują na nowych miejscach?

Na razie urzędnicy z ratusza wybierają najlepszą ofertę, ale pierwsze wbicie łopaty ma nastąpić całkiem szybko, bo rzeszowski ratusz chce podpisać umowę na przełomie lutego i marca. Od tej pory firma będzie miała cztery miesiące na wybudowanie nowego parkingu.

- Szacujemy, że na parkingu przy ul. Krzywoustego zmieści się około 20 samochodów. Parkowanie w tym miejscu będzie bezpłatne, parking będzie do dyspozycji mieszkańców przez całą dobę. Spodziewamy się, że pierwsze samochody na nowym parkingu zaparkują już na wakacjach. – zapewnia Gubernat.

Za ten manewr musi zapłacić 2 tys. zł. Zobacz, co zrobił!
Źródło: Rzeszów: Przy ul. Krzywoustego powstanie nowy parking. Ile będzie miał miejsc?