RZESZÓW. Pumptrack na Baranówce będzie gotowy jeszcze w tym roku!

2021-08-20 15:44 af A.I
RZESZÓW. Pumptrack na Baranówce będzie gotowy jeszcze w tym roku
Autor: pixabay

Coraz bliżej do budowy pumptracka w Rzeszowie. Specjalny tor do szybkiej jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnogach powstanie przy ul. Starzyńskiego. I co ważne, mimo początkowych problemów z wyłonieniem wykonawcy, z toru będziecie mogli korzystać jeszcze w tym roku!

Pumptrack jest zadaniem, które zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców Rzeszowa w ramach RBO. Początkowo urzędnicy mieli drobne problemy z przetargiem, bo oferty, które składały firmy były zbyt wysokie. Dlatego prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek podjął decyzję, aby do zaplanowanego na ten cel budżetu dołożyć brakujące 20 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Protest AgroUnii w przyszłym tygodniu! Będzie drogowy armagedon!

Pumptrack jeszcze w tym roku!

- Przetarg został rozstrzygnięty. Do końca sierpnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Ten na budowę toru przy ul. Starzyńskiego w Rzeszowie będzie miał cztery miesiące - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Tor do szybkiej jazdy dla rowerzystów, rolkarzy i hulajnogistów będzie gotowy jeszcze w tym roku. Będzie on miał 88 metrów długości i 170 cm szerokości. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 513 metrów kwadratowych.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Sonda
Lubicie wycieczki rowerowe?
Źródło: RZESZÓW: Pumptrack na Baranówce będzie gotowy jeszcze w tym roku!
Nasi Partnerzy polecają