RZESZÓW: Stawiają świąteczną choinkę na Rynku [ZDJĘCIA]

2021-11-22 9:56

Dziś z rana na rzeszowskim Rynku pojawili się pracownicy, którzy rozstawiają świąteczną choinkę! Jeszcze w październiku, gdy Urząd Miasta Rzeszowa rozpoczął poszukiwanie firmy, która zadba o świąteczne iluminacje, zapewniano, że miasto rozświetli się już początkiem grudnia.

Przypomnijmy, do przetargu na oświetlenie świąteczne w centrum Rzeszowa zgłosiła się tylko jedna firma, która za bożonarodzeniowe światełka chciała dostać o ponad 300 tysięcy złotych więcej niż planował wydać ratusz. Były dwie opcje do wyboru – dołożyć pieniędzy lub ogłosić drugi przetarg. Miasto zdecydowało się przeanalizować złożoną ofertę. - Dziś (22 listopada) zakończyliśmy przeglądanie oferty. Jest ona prawidłowa i w związku z tym jeszcze dziś zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Także w budżecie zabezpieczone zostały dodatkowe pieniądze, dzięki którym można podpisać umowę – wyjaśnia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

 

CZYTAJ TAKŻE: Święty Mikołaj z workiem prezentów pojawi się na rzeszowskim Rynku

Coraz bliżej święta!

Firma już rozpoczęła transport pierwszych bożonarodzeniowego elementów potrzebnych do przystrojenia miasta. - Tym pierwszym elementem jest piękna choinka, która pojawi się na rzeszowskim Rynku. Jej elementy są już na płycie i prawdopodobnie we wtorek, po podpisaniu umowy, rozpocznie się montaż tej choinki – mówi Gernand.

Ratusz świątecznie rozbłyśnie już na początku grudnia, a bożonarodzeniowe iluminacje zostaną z nami do końca stycznia.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Źródło: RZESZÓW: Świąteczna choinka na Rynku [ZDJĘCIA,WIDEO]