Rzeszów: Strażacy ochotnicy ze Słociny będą mieli nową remizę. Czekali na nią 10 lat!

2020-12-14 16:50 af
Strażacy ze Słociny w Rzeszowie będą mieli nową remizę
Autor: OSP Słocina

- Będzie to jedna z najnowocześniejszych remiz na Podkarpaciu – mówią strażacy ochotnicy ze Słociny w Rzeszowie. To na nią druhowie czekali aż 10 lat. W końcu pojawiło się zielone światło. Remiza ma powstać na 40-arowej działce u zbiegu ulic Witolda i Paderewskiego. Strażacy ochotnicy mają gotową dokumentację oraz pozwolenie na budowę.

Po 10 latach oczekiwania, druhowie ze Słociny w końcu dostali zielone światło na budowę remizy strażackiej. Obecna siedziba posiada jedynie dwa garaże bez zaplecza sanitarnego.To spore utrudnienie dla strażaków, którzy wracają z akcji ratowniczo-gaśniczych.

Wybudują nową remizę

Nowoczesna remiza ma powstać na 40-arowej działce u zbiegu ulic Witolda i Paderewskiego. Strażacy ochotnicy mają już gotową dokumentację oraz pozwolenie na budowę.

- W styczniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Po wybraniu wykonawcy będziemy chcieli, aby remiza strażacka na Słocinie została zbudowana jak najszybciej - mówi Maciej Rąb, strażak ochotnik z osiedla Słocina w Rzeszowie.

Nowa remiza będzie miała dwie kondygnacje. Powstaną tam 4 garaże, sala szkoleniowa, sala spotkań, izba pamięci, biuro, kuchnia i łazienka, szatnie oraz pralnia.

Rzeszowianie podzielili się życiodajną czerwoną kroplą