Rzeszów: Szerokopasmowy internet w budynkach MZBM. Jak z niego skorzystać?

i

Autor: Unsplash

Rzeszów: Szerokopasmowy internet w budynkach MZBM. Jak z niego skorzystać?

2022-02-15 15:37

Wszystkie budynki zarządzane przez rzeszowski MZBM mają dostęp do internetu, a ponad pięćset z nich dysponuje internetem szerokopasmowym. Jest on dostępny w 95 procentach budynków. - Obecnie zarejestrowanych jest 1653 użytkowników. Ta liczba rośnie – mówi Kamil Sak z działu obsługi komputerowej rzeszowskiego MZBM.

Rzeszowski MZBM wyposaża podległe sobie budynki w dostęp do szerokopasmowej transmisji danych. - Internet mają oczywiście wszystkie budynki, ale na 533, którymi zarządzamy w 509 są już nowoczesne łącza szerokopasmowe. To dla nas jeden priorytetów by zapewnić mieszkańcom kontakt z MZBM w załatwianiu spraw za pośrednictwem internetu, ale chodzi także o to by każdy mieszkaniec miał szerokie okno na świat i mógł bez problemu korzystać z dobrodziejstw internetu mówi Roman Szczepanek, prezes rzeszowskiego MZBM. Szerokospamowy internet to jeszcze jedna wymierna korzyść. Szybkie łącze znacznie ułatwia korzystanie z Internetowego Biura Obsługi Klientów, które działa w MZBM.

- Można za pośrednictwem IBOK sprawdzić na przykład stan swoich rachunków. Znajduje się tam pełen podgląd wszystkich należności. Nasz IBOK cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców. Obecnie zarejestrowanych jest 1653 użytkowników. Ta liczba rośnie – mówi Kamil Sak z działu obsługi komputerowej rzeszowskiego MZBM.

CZYTAJ TAKŻE: Do Jasionki przylatują kolejni żołnierze z USA. Dziś wylądowało kilka samolotów

Prosta rejestracja

Trzeba przesłać do MZBM swoje dokładne dane osobowe i dane zajmowanego lokalu. Informatycy porównują dane z tymi, które znajdują się w zasobach MZBM. Jeżeli dane się zgadzają nowy użytkownik IBOK zostaje zarejestrowany.

Biuro internetowe stale się rozwija. W przyszłości planowane jest stworzenie możliwości załatwiana większości spraw formalnych w relacjach pomiędzy mieszkańcami i MZBM. MZBM planuje także stworzenie aplikacji mobilnej IBOK na telefon co znacznie poprawi dostęp i możliwości korzystania z biura.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Rzeszowie
Źródło: Rzeszów: Szerokopasmowy internet w budynkach MZBM. Jak z niego skorzystać?