Rzeszów: Trzecia kładka rowerowa już gotowa! Pasuje do mostu

2021-10-14 15:44 af A.I
Kolorowa jak most. Trzecia w Rzeszowie kładka rowerowa już gotowa
Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszowscy rowerzyści mogą już korzystać z rowerowej kładki, która powstała przy kolorowym moście Narutowicza. Kładka jest równie kolorowa, jak most. A jej budowa kosztowała blisko 4 mln złotych. To już trzecia kładka rowerowa otwarta w ostatnim czasie w naszym mieście!

Kładka ma długość prawie 109 m i szerokość 3,85 m. Zakończona już inwestycja, oprócz budowy samej stalowo-kompozytowej kładki, objęła także budowę dojazdów wraz z przebudową istniejących ścieżek rowerowych i chodników dla pieszych. - Także budowę odwodnienia kładki i przyłączenia do kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia poprzez adaptację istniejących latarni oświetleniowych zlokalizowanych wzdłuż ul. Naruszewicza i na moście Narutowicza, przebudowę i zabezpieczenie sieci energetycznej oraz przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej - informuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Nowa wiata zniknie z ul. Lisa-Kuli! Dlaczego?

To już trzecia kładka w Rzeszowie

Kładka rowerowa przy moście Narutowicza jest trzecim tego typu obiektem oddanym do użytku w tym roku w Rzeszowie. Pierwsza kładka powstała przy moście Lwowskim (86 m długości i 3 m szerokości), druga przy moście Karpackim (105 m długości i 3 m szerokości). Łączny koszt tych trzech dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej inwestycji to ponad 11,25 mln zł.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg