RZESZÓW. Uchodźcy mogą odbierać dary w 18 punktach na terenie miasta

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa Zdjęcie ilustrujące

RZESZÓW. Uchodźcy mogą odbierać dary w 18 punktach na terenie miasta

2022-02-28 15:23

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury, a także w Zespole Szkół Gospodarczych. Zbiórka wystartowała w minioną sobotę, ale nadal możecie przynosić potrzebne rzeczy. A tych jest cała lista. Dodatkowo, osoby, które potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do Internetu mogą to zrobić w rzeszowskich bibliotekach.

Lista potrzebnych rzeczy dla naszych miast partnerskich w objętej wojną Ukrainie jest ciągle aktualizowana. Zbiórki dla mieszkańców Ukrainy są w Rzeszowie ciągle prowadzone. Pierwszy transport już za nami, kolejne są w planach. Lista najpotrzebniejszych rzeczy znajduje się na stronie erzeszow.pl w zakładce „Rzeszów dla Ukrainy”.

W tej chwili najpotrzebniejsze są m.in. środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych, opatrunki, śpiwory, karimaty (najlepiej z folią), power banki, środki higieniczne czy artykuły dla dzieci jak pieluchy. Bardzo potrzebne są również kartonowe pudełka, taśmy klejące oraz reklamówki. Ważne jest, że obecnie nie zbieramy odzieży, dlatego bardzo prosimy mieszkańców o jej niedostarczanie. Jeśli sytuacja się zmieni, o wszystkim poinformujemy.

CZYTAJ TAKŻE: Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na podkarpackim odcinku autostrady A4

Dary i darmowy internet dla Ukraińców

Potrzebujące osoby z Ukrainy mogą udać się do każdej z filii RDK i za darmo zabrać ze sobą zgromadzone tam dary (codziennie w godzinach 13 – 19). Dodatkowo, osoby, które potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do Internetu, powinny skierować się do którejkolwiek z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Źródło: RZESZÓW. Uchodźcy mogą odbierać dary w 18 punktach na terenie miasta