Sanok: Wrzucili piątka dla zwierzaka. Wspólna akcja MDK i Strażników Ochrony Zwierząt

i

Autor: Pixabay

Sanok: Wrzucili piątaka dla zwierzaka. Wspólna akcja MDK i Strażników Ochrony Zwierząt

2022-02-10 17:07

Młodzieżowy Dom Kultury razem z Sanocką Strażą Ratownictwa Ochrony Zwierząt zorganizował kiermasz używanych książek. Podczas buszowania między regałami, pracownicy MDK-u zbierali karmę, akcesoria i zabawki dla zwierzaczków z sanockich schronisk. Udało się zebrać kilkaset książek, którymi cieszyć się będą inni!

Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Sanocką Strażą Ratownictwa i Ochrony Zwierząt zorganizował kiermasz używanych książek pn. „Daj piątaka na zwierzaka".

– Postanowiliśmy zamienić nasz korytarz w charytatywny antykwariat i wykorzystać nasze siły przerobowe oraz dobro ludzkich serc – mówią pracownicy MDK w Sanoku. – Ogłosiliśmy, że w budynku można zdeponować książki, które raczej nie będą już czytane, a wciąż są w stanie pozwalającym cieszyć się nimi innym. I tak uzbieraliśmy w sumie ponad 300 pozycji.

CZYTAJ TAKŻE: Prawdziwe lekcje w terenie! Magurski Park Narodowy zaprasza na darmowe wycieczki

W przyszłości kolejne edycje

Oprócz książek, pracownicy MDK zbierali karmę, akcesoria i zabawki dla zwierząt. W dalszym ciągu prowadzą zbiórkę plastikowych nakrętek, które można przynosić do budynku przy placu Świętego Mikołaja. Cały dochód oraz zebrane przedmioty zostaną przeznaczone na rzecz podopiecznych organizacji w celu opłacenia faktur weterynaryjnych, leków oraz napełnienia kocich i psich brzuszków. Kiermasz książek w Młodzieżowym Domu Kultury już się zakończył, ale organizatorzy planują kolejną edycję.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Źródło: Sanok: Wrzucili piątaka dla zwierzaka. Wspólna akcja MDK i Strażników Ochrony Zwierząt