Spora kasa dla twórców kultury z Jasła. Można się starać o stypendium od burmistrza miasta

i

Autor: Pixabay

Spora kasa dla twórców kultury z Jasła. Można się starać o stypendium od burmistrza miasta

2022-01-24 13:56

Mieszkasz w Jaśle i masz pomysł na ciekawe wydarzenie kulturalne? W takim razie koniecznie musisz złożyć wniosek o stypendium burmistrza miasta – do zgarnięcia niezła kasa, którą można przeznaczyć na wcielenie pomysłu w życie. Mowa o 10 tys. zł, ale jest jeden haczyk. Ze złożeniem wniosku trzeba się naprawdę pospieszyć.

Stypendium, które fundowane jest od 2012 roku, wynosi do 10 tys. zł i jest wypłacane jednemu stypendyście lub dzielone pomiędzy dwóch lub trzech. O stypendium może się ubiegać osoba, która jest zameldowana na terenie Jasła.

- Pieniądze można dostać wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury, przy czym jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek. O jedno stypendium może ubiegać się też grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie – tłumaczy Agata Koba z jasielskiego ratusza.

Do kiedy trzeba złożyć wnioski?

Czasu jest naprawdę mało. Tylko do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego. - Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle,a wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie urzędu miasta – dodaje rzeczniczka jasielskiego magistratu.

Źródło: Spora kasa dla twórców kultury z Jasła. Można się starać o stypendium od burmistrza miasta