SPORT: 15. PKO Półmaraton Rzeszowski i 7. PKO Sztafeta Półmaratońska już 10-go kwietnia!

i

Autor: Materiały prasowe/ Run Rzeszów

SPORT: 15. PKO Półmaraton Rzeszowski i 7. PKO Sztafeta Półmaratońska już 10 kwietnia!

2022-03-15 14:41

Razem z jubileuszowym PKO Półmaratonem Rzeszowskim rozegrana zostanie również 7. edycja Sztafety Półmaratońskiej. W drugą niedzielę kwietnia zmierzyć będzie się można na ponad 20-kilometrowym dystansie, który będzie wiódł ulicami stolicy regionu i rzeszowskimi Bulwarami.

Sezon imprez biegowych w Rzeszowie rozpocznie się w kwietniu. To właśnie wtedy na ulicach stolicy innowacji biegacze nie tylko z miasta, ale z całego województwa będą mogli sprawdzić swoją kondycję na ponad 20-kilometrowej trasie. - Zawodnicy będą musieli przebiec pętle dwukrotnie - ta zaczynać i kończyć będzie się na Rynku. Następnie, uczestnicy Półmaratonu pobiegną ulicami Śródmieścia - m.in. Cieplińskiego i Hetmańską, za „Mechanikiem” zaś będą skręcać w lewo, na trasę wytyczoną już po rzeszowskich Bulwarach do zatoki kajakowej. Tam będzie nawrotka, która doprowadzi do parku linowego, a następnie ulicą Słowackiego z powrotem do Rynku - mówi Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

CZYTAJ TAKŻE: Medair szuka wolontariuszy. Potrzeba nawet 200 osób do pomocy uchodźcom

Możliwe stworzenie drużyn

Ci, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero zaczynają, trasę mogą wziąć „na klatę” grupowo - zbierając czteroosobową drużynę. Ta składać może się z samych kobiet albo mężczyzn, wystąpić w rywalizacji może też sztafeta mieszana, ta jednak klasyfikowana będzie jako drużyna męska. W sztafecie do przebiegnięcia będą w sumie cztery odcinki: jeden o długości 6 kilometrów i trzy o długości 5 kilometrów.

Podobnie jak do tej pory, także i tym razem, podczas biegu będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli przebiegnięte kilometry przekuć w pomoc finansową dla potrzebujących maluchów z Fundacji PKO BP. Dla kogo będzie można pobiec tym razem- dowiemy się wkrótce.

Słynny pianista z Niemiec wita uchodźców w Medyce muzyką

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?
Źródło: SPORT: 15. PKO Półmaraton Rzeszowski i 7. PKO Sztafeta Półmaratońska już 10 kwietnia!